Чоловік який погрожує підірвати бізнес-центр є громадянином Узбекистану, — Геращенко

Чоловік, який погрожує підірвати бомбу у столичному ТРЦ "Леонардо", є 32-річний громадянином Узбекистану та психічно неврівноваженою особою.

Про це у Facebook інформує заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"За попередньою інформацією особою яка погрожує терористичним актом є громадянин Узбекистану - Карімов Сухроб Рахманович , 25.03.1988 р.н.", - йдеться у повідомленні.

Геращенко судячи за його соціальними мережами припустив, що це психічно неврівноважена особа. 

"Терорист декларує, що в його рюкзаку є великий заряд вибухівки який здетонує якщо його вб’ють, оскілки за його ногу причеплен трос який прив’язаний до детонатору", - зазначенно у дописі.

Наскільки серьозні його наміри, та чи дійсно в нього справжня вибухівка поки не відомо. Тому зараз обрана стратегія перемовин.

На місці вже створений оперативний штаб СБУ та поліції та введений в дію план спеціальної операції СБУ «Бумеранг».

Також зазначено , що керівництво операцією повністью  взяло на себе СБУ, поліція допомагає СБУ в охороні громадської безпеки та оточення території спецоперації.

Як повідомлялося, 3 серпня, о 12.00, до поліції зателефонувала представниця АТ "Універсал Банк" (Шевченківський район, приміщення бізнес-центру "Леонардо") та повідомила, що у відділення зайшов невідомий чоловік віком до 35 років, який сказав, що у нього в рюкзаку знаходиться бомба і попросив викликати поліцію.

Працівники банківської установи покинули приміщення, а керівник відділення залишилася за власним бажанням.

"Поліція оточила місце проведення спецоперації. Наразі зі зловмисником ведуться переговори. Ми вимагаємо від нього здатися. Він вимагає, щоб до нього допустили засоби масової інформації, щоб він дав деяке інтерв’ю. Схоже, що ситуація розгортається за сценарієм, як це було у Луцьку", - сказав Геращенко.