МЕНЮ

У Вінниці понад 600 юних шахістів з різних куточків світу встановили рекорд України (фото)

3 липня, 2019 - 19:04

Сьогодні у місті над Бугом розпочався І Міжнародний дитячий кубок Вінниці з шахів – І Vinnytsia International Golden Youth Cup. На змагання зареєструвалося понад 600 учасників з дев’яти країн світу – України, Білорусії, Молдови, Польщі, Естонії, Португалії, Ізраїлю, Швейцарії та Швеції. Зважаючи на інтернаціональність та багаточисельність учасників, до Вінниці запросили експерта національного реєстру рекордів України Павла Горішевського. На відкритті турніру він зафіксував, що під час І Міжнародного дитячого кубку з шахів у Вінниці зібралося 648 юних шахістів, які встановили національний рекорд у номінації «Наймасштабніший дитячий шаховий турнір».

«Така подія відбувається у місті вперше. Понад 600 дітей віком від 6 років до 14 років зібралися у Вінниці, щоб взяти участь у турнірі, – відзначив президент Вінницької обласної федерації шахів, міжнародний гросмейстер з шахів Аркадій Найдіч. – Ідея організувати наймасштабніший дитячий турнір з шахів виникла майже пів року тому. Будемо намагатися зробити його традиційним. Кожен цьогорічний учасник отримає диплом за участь і за те, що він чи вона долучилися до встановлення рекорду, який став національним досягненням. Це також дає мотивацію дітям для розвитку і самовираження».

Змагання триватиме з 3 по 7 липня. Переможців визначатимуть у 5-ти категоріях: до 6, 8, 10, 12 і 14 років. Гарантований призовий фонд складає рекордну для дитячих змагань суму – понад 500 тисяч гривень. Передбачено 210 призових місць. Призери отримають не тільки грошові винагороди, а й приємні шахові сюрпризи – годинники, книги, міксовані набори провідної компанії із виробництва шахового оснащення Європейської якості «Chess Evolution».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора