У Вінниці 43 хворих на коронавірус, з них 20 – це медичні працівники

За даними Вінницького обласного лабораторного центру, на сьогоднішній ранок у Вінницькій області зареєстровано 137 підозр на COVID-19. У 75-ти випадках діагноз лабораторно не підтверджений, але в 61-му випадках виявлений коронавірус, в тому числі у шести дітей. Найбільше випадків зафіксовано у Вінниці, у міст захворіло вже 43 людини. Як уточнив під час онлайн-брифінгу міський голова Сергій Моргунов, 20 з них це медичні працівники. Наразі у місті на карантин зачинені два медичні заклади – пологовий будинок № 2 та хірургічний корпус Подільський онкологічний центр, де напередодні виявили коронавірус у лікаря урологічного відділення.

«На сьогоднішній день у Вінниці на COVID-19 захворіло 43 мешканці, 20 з них це медичні працівники – з пологового будинку № 2, Подільського онкологічного центру та одна людина із стоматологічної поліклініки, яка контактувала з хворим, – додає Сергій Моргунов. – 12 осіб не були за кордоном, а це означає про поширення коронавірусної інфекції безпосередньо у місті. Вік інфікованих від 5 до 73 років. На стаціонарному лікуванні у міській клінічній лікарні перебуває 18 осіб, у інфекційному відділенні 17 пацієнтів, у відділенні реанімації та інтенсивної терапії – один хворий. Одна дитина перебуває в обласній інфекційні лікарні. Стан її задовільний».

Прокоментував міський голова і резонансну тему про випадки інфікування лікарів та пацієнтів Подільського регіонального онкоцентру, яка вже обросла чутками на регіональному і центральному рівнях. Так, станом 2 квітня онкоцентрі обстежили 109 контактних осіб, в тому числі 84 співробітників та 13 пацієнтів з можливої первинної зони контакту. У результаті у 7 співробітників закладу виявили COVID-19. З них 3 лікарі, 2 медсестри, 1 санітарка з урологічного відділення і 1 лікар з торакального відділення. Також коронавірус виявлено в 1 пацієнта урологічного відділення. Усі захворілі перебувають під наглядом сімейних лікарів. Хвороба у них перебігає в легкій формі. Хірургічний корпус закладу закритий на карантин. З 28 березня припинено госпіталізацію хворих. Медперсонал з 6 відділень хірургічного корпусу знаходяться на самоізоляції.

Наразі в онкологічному центрі обмежено функціонують поліклінічне, хіміо-терапевтичне відділення, радіологічне, рентгенологічне, ендоскопічне відділення, УЗД-діагностика, цитологічна лабораторія, відділення радіонуклідної діагностики. Нікого зі співробітників у примусовому порядку за свій рахунок не відправляють.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця