МЕНЮ

Вітренко: Конкурс на голову "Нафтогазу" до кінця 2019 року малоймовірний

2 грудня, 2019 - 16:36

Анонсований міністром енергетики і захисту довкілля конкурс на керівника НАК "Нафтогаз України" є тривалою процедурою, і до кінця 2019 року його проведення малоймовірне, вважає виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

"Конкурс - це справа не одного дня чи навіть тижня. До кінця року його навряд чи можна провести", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

"Зрозуміло, якщо це буде чесний конкурс, і обирати будуть дійсно професійні і політично незаангажовані люди", - додав Вітренко.

Він також повідомив, що у вівторок вилетить до Амстердама, де 4 грудня мають відбутися ключові судові слухання щодо стягнення з "Газпрому" боргу близько $3 млрд.

"Якщо вони пройдуть успішно, ми зможемо почати отримувати кошти вже приблизно з квітня, тобто за лічені місяці", - зазначив Вітренко.

Раніше, 2 грудня, міністр енергетики і захисту довкілля України Олексій Оржель підтвердив плани Кабінету Міністрів змінити керівництво стратегічних компаній, зокрема НАК "Нафтогаз України" і НЕК "Укренерго", й оновити їхні наглядові ради.

При цьому Оржель зазначив, що нинішні керівники за бажання зможуть взяти участь у відповідних конкурсах.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України розпорядженням №1122-р від 27 листопада 2019 року звільнив президента НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського.