МЕНЮ

Ботсад ім. Гришка розпочинає ребрединг

2 липня, 2020 - 18:22

Один з найбільших ботанічних садів Європи – ботсад ім. Гришка цього року відзначає своє 85-річчя. За цей час колекція ботсаду стала налічувати понад 10 тисяч видів, форм і сортів різних рослин, завдяки працівникам ботсаду ім. М. Гришка ми маємо можливість куштувати в Києві плоди хурми чи їстівного каштану, а науковці установи здійснюють суспільно вагомі наукові дослідження, проєкти із озеленення міста та запроваджують екологічні ініціативи. 

Для того, щоб популяризувати суспільно вагому діяльність організації, креативна агенція vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка на pro bono умовах. В основі нової комунікаційної стратегії твердження: Ботсад – це екопростір. Ботсад – місце, де можна відпочити від шуму міста і приєднатися до ековідповідальної спільноти.

Ірина Метньова, партнер та креативна директорка vandog agency розповідає про передумови розробки креативного рішення на pro bono умовах: «Першочергово ми поставили собі питання: а що таке Ботсад для людей? Яку роль відіграє це місце в щоденному житті киян. І ми зрозуміли, що туди йдуть, щоб зустрітись бодай на годину з природою в компанії друзів, коханих, дітей або наодинці. Це місце, яке любиш, і завжди радий відвідати протягом життя. Але чи відповідає це місце взаємністю? Чи таке воно дружнє й привітне? «Не ходити по газонах» та інший малоприємний наратив – залишок пострадянської культури, в якій людина почувала себе незатишно. Ми захотіли це змінити. І нам страшенно закортіло зробити ботсад таким крутим, яким ми його бачимо і для решти киян, — місцем, в яке їм хотітиметься приходити».

Для того, щоб зробити ботсад простим, відкритим та дружнім місцем для киян, ботанічний сад тепер буде зватися просто — ботсад ім. Гришка. У пошуках органічної для ботсаду форми для знаку агенція обрала найгармонійнішу фігуру — п'ятикутник. До речі, конструкція куполу головної оранжереї ботсаду також побудована на основі п'ятикутника.

Фактично ботсад – це екодружня спільнота, яка виступає за збереження природи. Окрім своєї поточної наукової діяльності, ботанічний сад прагне стати осередком екоактивностей та має просвітницьку мету з питань екології. Організація вже вдало запроваджує власні екотрадиції. У своїх соцмережах ботсад ім. Гришка  ділитиметься і власними кроками впровадження екологічних ініціатив: установка контейнерів для сортування сміття, перехід до енергоощадного освітлення, утилізація опалого листя, заборона використання одноразового посуду на території ботсаду.

Наталія Заіменко, директор ботсаду ім. Гришка коментує причини ребрендингу: «Ми усвідомили, що перед нами стоїть декілька нагальних питань: для втілення подальших задумів та розробок ботсаду необхідно фінансування та підтримка від держави та меценатів. Залучити їх не вдається, оскільки, зізнаюсь, не вміємо цікаво й доступно розповісти про себе. Саме тому ми ініціювали ребрендинг ботсаду і покладаємо великі надії на нову комунікаційну стратегію, розроблену для нас vandog agency. Вийшло яскраво, зрозуміло і сучасно! Впевнені, що із новим позиціюванням ботсад залучатиме і нових відвідувачів, і меценатів».

Якщо ви маєте можливість фінансово допомогти ботсаду ім. Гришка, пропонуємо внести благодійний внесок на сайті установи або ж безпосередньо зв’язатися із керівництвом ботсаду. 

За матеріалами vandog agency