Треба припинити вогонь на сході України, щоб боротися з коронавірусом, - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликає припинити вогонь на сході України, щоб боротися з кризою Covid-19.

Про це говорив Столтенберг на віртуальній прес-конференції, яку транслювали на сайті організації після засідання міністрів закордонних справ, яке також відбулося у форматі відеоконференції, передає Інтерфакс-Україна.

"Криза коронавірусу не повинна бути використана як своєрідне вибачення, щоб ще більше обмежувати роботу спостерігачів ОБСЄ. Ми закликаємо Росію припинити битися в Україні - вона підтримує сепаратистів, які відповідальні за те, що продовжують порушувати режим припинення вогню. Нам потрібне повне виконання припинення вогню, щоб боротися з кризою Covid-19 у країні", - заявив він.

Столтенберг констатував, що коли "йдеться про схід України, ми бачимо, що, незважаючи на заклики до Росії припинити військову діяльність, сепаратисти, яких підтримує Росія, і далі атакують українські збройні сили на сході країни". "Ми бачимо порушення режиму припинення вогню, яке триває і в Донецьку, і в Луганську. Про ці порушення доповідає не лише Україна, їх підтверджують і спостерігачі ОБСЄ", - наголосив він.

Водночас генсек зазначив, що використання кризи коронавірусу як аргументу для заборони на вільне переміщення для спостерігачів ОБСЄ ще більше ускладнює їхню роботу, оскільки "вони обмежені у своїх можливостях вільно пересуватися, і через це вони не можуть доповідати належним чином".