У Великій Британії помер режисер "Опівнічного експреса" та "Міссісіпі у вогні" Алан Паркер

На 77-му році життя помер культовий британський кінорежисер Алан Паркер, відомий за фільмами «Життя Девіда Гейла», «Опівнічний експрес», «Птаха», «Міссісіпі у вогні», «Серце ангела». Режисер помер 31 липня після тривалої хвороби.

Про це повідомляє zaxid.net з посиланням на The Hollywood Reporter.

Як зазначається, Алан Паркер є дворазовим номінантом на «Оскар», лауреатом премії BAFTA та інших нагород.

Алан Паркер народився в Лондоні 14 лютого 1944 року в родині швачки та газетяра. Після закінчення школи він влаштувався копірайтером, працював в агентствах PKL і CDP, де почав знімати рекламу. За його словами, в той момент він навіть не думав про кар'єру режисера. Проте з часом він усе більше надавав перевагу кінематографу, прийшовши туди спочатку у якості сценариста.

«Я був першим, хто перейшов зі світу реклами в світ повнометражних фільмів. Тому, думаю, був особливо чутливим до критики. У підсумку я взагалі перестав знімати рекламу, щоб мене серйозно сприймали як режисера», – розповідав він в одному з інтерв'ю повідомляють у zaxid.net.

Першим великим успіхом Паркера-режисера став фільм «Багсі Мелоун» (1976) із Джоді Фостер у головній ролі. У 1978 році на екрани вийшов «Опівнічний експрес», одна з головних картин в кар'єрі Паркера. Гостросюжетна драма брала участь у Каннському фестивалі, мала номінації на «Оскар», «Золотий глобус» тощо.

Режисер також отримав нагороду за досягнення від Гільдії режисерів Великої Британії у 1998 році, а в лицарі його посвятили у 2002 році.