Сажотрус Берталон Товт з Мукачева нещодавно відсвяткував 71-річчя

Сажотрусу з Мукачева Берталону Товту 27 липня виповнився 71 рік.

Про це повідомляє Суспільне.

"Зараз чоловік вже 10 років на пенсії. За популяризацію професії коминаря йому присвоїли звання «Почесний громадянин міста». А у центрі Мукачева на його честь встановлений «Пам’ятник щасливому сажотрусу». Чоловік понад 46 років прочищав димоходи у будинках мукачівців", - йдеться у повідомленні.

Також у Мукачеві щороку на його честь проводять «Парад сажотрусів».

"Я постійно, кажу чесно, від душі, допомагай людям, щоб був порядок. Щоб я міг спокійно спати, і щоб люди спали спокійно", — сказав Берталон.

Дружина Катерина Товт на день народження присвятила чоловіку пісню. У шлюбі вони понад 47 років. Мають двох дітей – доньку та сина. Катерина Товт каже: з чоловіком сваряться рідко: "Що Берті лем думає, то я вже знаю. Ну, це напевно, і я характер його вже знаю. Як готуємо їсти, то Берті рано встане, посуд помиє".

В будинку сім’ї Товт прочищає димохід син Берталон-молодший. Цієї справи навчив його батько: "Якщо треба, то я залізу, батько не може, 71 рік, все-таки. Я поможу йому, він там показує, що як там треба робити".

Але Берталон Товт-старший бідкається: син боїться висоти. "А коминар, що боїться висоти, то вже не робота", — каже чоловік.

Берталон Товт каже: щасливий, що працюючи сажотрусом, понад 46 років допомагав людям та міг навчити своєму ремеслу інших.