Луцьк не вступатиме у "червону зону" через коронавірус

Учора  на  своєму  засідання центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій   віднесла  Луцьк  (як  і  Тернопіль  та  Кіцманський  район  Чернівецької  області) до  так  званої  «червоної  зони»  через  поширення  коронавірусу.  Проте  Луцьк  не  буде  ні  зупиняти  транспорт, ні  закривати  заклади, як  це  передбачено  вимогами  до  «червоної  зони». Про  це  повідомив Ігор  Поліщук,  радник  луцького  міського  голови.  У  звернені  до  лучан  він  доніс  думку  міської  влади з  приводу  такого ймовірного  посилення  карантину.

«Шановні лучани! Державною комісією ТЕБ та НС (орган з не зовсім зрозумілим правовим статусом) без будь-яких особливих причин віднесено наше місто Луцьк з 3 серпня до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Справжні мотиви такого рішення не зрозумілі, адже в останній час щодо статистики по рівню захворюваності на COVID-19 в місті нічого не змінилось,  -  пише  Ігор  Поліщук.  - «Червоний» рівень означає, що має бути зупинений громадський транспорт, зачинені дитячі садки, заклади громадського харчування, готелі та ін., що в свою чергу призведе до відсутності роботи й засобів для прожиття у тисяч лучан та ще більші недонадходження до міського бюджету й спричинить величезні незручності та проблеми для десятків тисяч лучан.

Недолугі, невчасні та непрофесійні рішення щодо протидії коронавірусу й так довели країну до економічного колапсу, знищили сотні тисяч робочих місць та значно погіршили рівень життя українців й рівень економічної активності в країні.

Повідомляємо, що Луцька міська рада не буде приймати жодних рішень щодо зупинки транспорту або закриття будь-яких закладів у зв‘язку з вищевказаним незрозумілим рішенням. Якщо центральна влада хоче працювати по закону - нехай вводить надзвичайний стан та лише тоді зупиняє транспорт, закриває заклади та приймає інші обмеження».

Наталія  МАЛІМОН, «День»,  Луцьк