МЕНЮ

«Шукач літературного ландшафту»

Марія ЧАДЮК, «День»
20 грудня, 2019 - 10:12
23 грудня відбудеться вечір пам’яті Володимира Панченка

Є такі люди, без яких світ стає тьмянішим. Напевно, всім, хто знав доктора філологічних наук, професора, письменника, засновника «ЛітАкценту», постійного автора і друга «Дня» Володимира Панченка, дуже його бракує. Бракує світла й тепла пана Володимира, його мудрого і влучного слова, а ще — надпотужного ентузіазму до відкриття нового.

Відтоді, як Володимира Євгеновича не стало, він продовжує бути з нами, залишаючись у пам’яті. Її вияв може бути різним — хвилина мовчання, спогади, відзнаки... Та водночас дуже важливим є і формат, коли можна поговорити про рідну людину (і цей статус не залежить від того, наскільки багато часу ти його знаєш, адже рідних по духу відчуваєш одразу), згадати минуле й утривалити пам’ять про визначну постать.

23 грудня о 17.00 у Національному музеї літератури України відбудеться вечір пам’яті Володимира Панченка «Шукач літературного ландшафту». «Те, що робив у літературознавстві Володимир Панченко, не може не дивувати і не може не захоплювати. Так міг писати тільки небайдужий серцем. Глибоко і переконливо. Він умів так писати. Він умів так любити. Він умів писати, як любити. Він умів бути спраглим на невідомі ділянки літературного ландшафту. Він умів їх шукати і знаходити. І все, що залишилося по ньому, складається в його особистий і неповторний Панченків ландшафт, на якому існує особливий час. Час його літературних і людських симпатій. Про нього і про його творця згадають усі, хто знав близько цю світлу душу», — зазначають організатори події: Національний музей літератури України та видавництво «Ярославів Вал». Вестимуть вечір Михайло Слабошпицький та В’ячеслав Брюховецький.