МЕНЮ

«Схід читає»

Марія ЧАДЮК, «День»
17 січня, 2019 - 15:03
Ініціатива, що протидіє інтелектуальному голоду

«Останнім часом в Україні вийшло друком багато цікавих видань, які презентуються на таких великих книжкових майданчиках, як Форум видавців у Львові, «Книжковий Арсенал» у Києві, Книжкова Толока в Запоріжжі та у великих містах. Проте, коли йдеться про схід України, книжкові події надалі є, на жаль, рідкістю, хоч і попит на них високий», — ідеться на сторінці у Facebook Благодійного фонду Сергія Жадана. Саме тому фонд разом з Українським інститутом книги, заручившись підтримкою Міжнародного фонду «Відродження», вирішили започаткувати проект «Схід читає».

Протягом січня-березня 2019 року письменники відвідають близько 30 бібліотек у 15 населених пунктах Донецької та Луганської областей. Крім того, завдяки Українському інституту книги відбудеться поповнення книжкових фондів бібліотек. Презентація проекту й початок першого туру відбулися 16 січня у Харківській державній науковій бібліотеці ім. Короленка. 

Пост у Facebook «Схід читає» рясніє коментарями-запрошеннями від шкіл, зверненнями бібліотекарів. Зокрема, користувач Natasha Markelova пише: «Будь ласка, зверніть увагу і на Південь, особливо на Бесарабію. Тут такий самий інтелектуальний голод, і з забезпеченням бібліотек проблема. Присвятіть нам хоч трохи уваги і часу. Ми на вас чекаємо». А ще пишуть з Олешків, Закарпаття...  Тож важливість цього проекту також в іншому — він дає імпульс до пожвавлення культурного життя, можливість звернутися за підтримкою.