МЕНЮ

The Washington Post: Трампу до Рейгана рости і рости

4 грудня, 2017 - 20:51

"У своїй стратегії національної безпеки, яка незабаром буде оприлюднена, президент Трамп має намір приміряти на себе "зовнішньополітичну мантію" Рональда Рейгана і позиціонувати своє президентство як повагу до традицій світогляду Рейгана і продовження його спадщини. Але слова, справи і політика Трампа оголюють, як ми, рухаючись за течією, віддалилися від рейганівської концепції ролі Америки в світі", - пише журналіст The Washington Post Джош Рогін.

Думка, що Трамп - це сучасний Рейган, була висловлена Х.Р. Макмастером, радником з національної безпеки, минулими вихідними на Рейганівському форумі з питань національної оборони. Але журналіст вважає: у своєму виступі Макмастер ненавмисно оголив корінні відмінності між Трампом і Рейганом:

1. Макмастер сказав, що Трамп, зовсім як Рейган, просуває американські цінності за кордоном. Журналіст заперечує: Трамп хвалиться, що не втручається в справи інших країн, а адміністрація Трампа свідомо відтісняє на другий план боротьбу за права людини у стосунках із різними країнами.

2. Макмастер заявив, що Трамп, як і Рейган, розвиває дипломатію поряд з обороною як опору національної безпеки. Журналіст заперечує: "Трамп пропонував урізати бюджетні витрати на дипломатію і розвиток, керував ослабленням дипломатичного корпусу та ратував за те, щоб замість цього підвищувалися витрати на жорстку силу. Тим часом Трамп регулярно відштовхує від себе союзників, а також нехтує багатосторонніми угодами та організаціями. Зовнішня політика Трампа - далеко не збалансована".

3. За словами Макмастера, Трамп буде брати приклад з Рейгана, виявляючи і аналізуючи загрози і виклики для безпеки США.

Журналіст коментує: "Це правда, що Макмастер і багато інших вищих чиновників тверезо описують загрози з боку Росії, Китаю та інші, але президент до них не приєднався. Трамп постійно применшує значення російської антиамериканської стратегії, він малював втішну картину намірів Китаю щодо США".

4. Макмастер стверджував, що Трамп усвідомлює динамічний і конкурентний характер глобального середовища. Журналіст заперечує: "Але Рейган вірив у свободу торгівлі і відкидав протекціоністські заходи того сорту, які підтримує Трамп".

Рогін робить висновок: "Рейган вважав, що Америка повинна подавати моральний приклад, бути маяком для людства, а його власні слова і справи - відповідати цьому мірилу. Президенте Трамп, ви аж ніяк не Рональд Рейган".

Джерело: The Washington Post