Живопис у нитках

У Львові представлять ткані портретні роботи студентів Академії мистецтв

Виставку відкриють сьогодні, 12 листопада, у галереї Львівської національної академії мистецтв.

Показ, що його організувала кафедра художнього текстилю ЛНАМ під керівництвом професора Таміли Печенюк, має назву «ПОРТРЕТ», і в ньому – ретроспектива студентських рукотворів від 1995 року.

 

Анонсуючи виставку, її куратор, зокрема, зазначає: «Загальновідомо, що портрет – це жанр образотворчого мистецтва. Сучасне мистецтво художнього текстилю повсякчас звертається до цього жанру, пропонуючи власні рівні смислових рефлексій. Глибина та семантика цих рефлексій у значній мірі базується на текстуалізації основних символів та архетипів, у яких закорінено мистецтво текстилю, а також у певній етимології самих текстильних термінів. Так, приміром, основний термін видової мистецької приналежності – ТЕКСТИЛЬ складається з двох взаємно переплетених слів – ТЕКСТ і СТИЛЬ. Саме «переплетених», а не доданих, подібно до незаперечної якості текстильних матеріалів: еластичність, гнучкість, пружність».
Проєкт «ПОРТРЕТ», який передбачає презентацію творів текстильного мистецтва, що з формальної точки зору об’єднані жанровою приналежністю до «портрета», слід розглядати теж з точки зору його текстуалізації. Мова йде про абревіатуру ПОРТРЕТ, кожна літера якої є початком окремого слова-терміна, а сукупність цих термінів в цілому окреслює концепцію проєкту, покликану об’єднати взаємозв'язані і взаємообумовлені візуальні ознаки через їхні смислові якості (Пам'ять, Образ, Ретроспекція, Текстиль і Розпис, Експеримент, Ткацтво).

Відкриття виставки у галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35Б) – о 15.00.

Детальніше про проєкт «ПОРТРЕТ», його мету та враження відвідувачів – у наступних числах «Дня».

Експозиція чинна упродовж місяця – до 11 грудня.