МЕНЮ

«Закодовані моменти»

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог, Фото автора
15 серпня, 2019 - 12:01
В Острозі триває щорічний пленер художників

У Національному університеті «Острозька академія» триває двотижневий художній пленер, який відбувається вже ушістнадцяте. Цьогоріч мистецький захід присвячений 25-річчю відродження академії та реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. У ньому беруть участь сім художників із різних куточків України, зокрема Леонід Коврига, Людмила Яремчук, Володимир Гарбуз, Юрій Нікітін, Богдан Бринський, Василь Красьоха та Олександр Гурістюк.

«Ми запросили найкращих українських художників, які мають власний стиль, тому й не обмежували їх певними темами. Завдання, яке ми поставили перед ними — це якраз представлення власного творчого «Я» на полотнах великого розміру. Роботи художників будуть розміщені в ART-кластері нового корпусу Острозької академії — території сучасного і класичного мистецтва», — розповідає куратор пленеру, мистецтвознавець Микола Бендюк.

Художник з Івано-Франківщини Богдан Бринський відкрив для себе Острог по-новому, адже востаннє тут був ще 1993 року.

«Я вражений цим краєм і розквітом Острозької академії. Оскільки моя тематика — це героїзація, визвольна війна, козаччина, Шевченкіана, то у своїй пленерній роботі «Ми із землі Острозької» я зобразив збірний образ князів Острозьких і Шевченка», — коментує Богдан Бринський.

У цікавій техніці працює художниця Людмила Яремчук. У своїй роботі вона показала Острог,  навмисно деформувавши форми архітектурних пам’яток Острога. За словами Миколи Бендюка, такі роботи змушують нас думати й аналізувати, що ж саме хотів сказати художник.

«Життя у нас дуже хаотичне, а дивлячись на ці старовинні пам’ятки, які перебувають у не найкращому стані, взагалі виникає такий собі внутрішній протест. Ці споруди виділяються на тлі хаосу і хочеться, щоб вони збереглися», — інтерпретує свою роботу Людмила Яремчук.

Відомий київський художник Юрій Нікітін, картини якого прикрашають студентсько-викладацький храм й інші будівлі Острозької академії, цьогоріч працює над роботою «Історія Гальшки Острозької», в якій закодував найяскравіші моменти з життя княжної.

Відкриття попленерової виставки відбудеться першого вересня під час Інавгурації-2019 — урочистої посвяти першокурсників у спудеї Острозької академії.