МЕНЮ

Вікно в... Україну

Анна ШЕСТАК
16 квітня, 2018 - 19:48
Міжнародному музичному проекту Lady Opera виповнюється п’ять років

17 квітня у Києві, а 18-го — в Одесі відбудуться гранд-концерти, присвячені п’ятиріччю міжнародного проекту Lady Opera, засновницею якого є оперна співачка Ольга ЧУБАРЕВА. За її словами, головна мета цього музичного проекту — зробити оперу ближчою до українців і відкрити «вікно в Україну» для першокласних іноземних виконавців, які ще не виступали на наших майданчиках.

Цього разу до столиці, а потім до Південної Пальміри завітають італійські тенори, зірки «Ла Скала» та оперного фестивалю в «Арена ді Верона» Лоренцо Декаро і Козімо Оресте. Також із Італії приїде давній знайомий Чубаревої — диригент Джорджо КРОЧІ, який за роки своєї кар’єри встиг попрацювати з найвизначнішими сучасними виконавицями класичної музики: Марією Гулегіною, Катею Річареллі, Анжелою Георгіу, Чечилією Бартолі...

— Ольга Чубарева стане окрасою будь-якої оперної постановки або визначного фестивалю, — каже Дж. Крочі, — і я сподіваюся, скоро ми побачимо і почуємо її в «Арена ді Верона», адже вона гідна того, щоби там виступати. Такий голос, таке бажання працювати, прагнення творчого пошуку, та ще й викладацька діяльність, ступінь доктора філософії... Неймовірно! Мене вражають і зачаровують такі люди.

У Києві щодня відбуваються репетиції, а Джорджо доведеться за рекордно короткий термін спрацюватися з українським музичним колективом, який уже не перший рік бере участь у концертах Lady Opera. Йдеться про оркестр та хор Збройних сил України під орудою Дмитра Антонюка. Хореографічні номери готує балет «А-6».

Жанр концерту можна визначити як класік-кросовер: у програмі як оперні арії, так і естрадні пісні, світова класика та українська музика. Лунатимуть і східні мелодії. Нагадаємо, попередній концерт проекту Lady Opera мав назву «Сни Роксолани», а в самої Ольги Чубаревої — східне, татарське коріння. «Загадковість і чуттєвість Сходу поєднаємо з вишуканістю й легкістю Заходу, — ділиться співачка, — і, думаю, кожен глядач почує щось «своє»...

Одеський концерт Lady Opera стане для Чубаревої дебютом на сцені славнозвісної Одеської опери. «Я чула, що цей театр входить до п’ятірки найкрасивіших оперних театрів світу, проте не співала там жодного разу, — зізнається Ольга. — І хвилююся, і радію водночас, адже саме з цього театру, сподіваюся, почнеться гастрольний шлях Lady Opera. Досі проект бачили кияни та гості Києва, але на нього чекали й в інших містах України...»