У шкільному зимовому саду

У Городку на Волині розквітла «райська пташка»

Журавлем або райською пташкою називають декоративну рослину стреліція, яка розквітнула у зимовому саду в школі у селі Городок Маневицького району на Волині. Директор закладу і натхненниця появи в ньому зимового саду вчителька біології Ніна ТЕРЕЩЕНКО каже, що стреліцію заслужено називають «королевою орхідей» і її має кожна велика велика оранжерея. Оригінальністю квітки, що нагадує гребінець казкового райського птаха, зі стреліцією королівською не може змагатися жодна кімнатна рослина. «Довгий квітконос утворює лускоподібні листки, під останнім крупним листком він зігнутий так, що нагадує голову екзотичного птаха. Лускоподібний сіруватий листок розкривається зверху щілиною, через яку один за одним виходять назовні великі (досягають в діаметрі 10—20 см) квітки з помаранчевими і ліловими пелюстками в горизонтальному суцвітті, схожому на чубчик птаха.. На одному квітконосі розкривається від 5 до 7 квіток, а квітконосів на одній рослині може бути шість і більше, тому цвітіння стреліції може тривати до пів року», — радіє Ніна Терещенко.

Стреліцію в зимовий сад передала Людмила Бігун з Карасина, у якої рослина жила не перший рік, але не хотіла цвісти. Можливо, вважає Ніна Терещенко, це через те, що їй було мало місця в кімнатних умовах, адже росте вона заввишки до кількох метрів. Та й умови в зимовому саду — майже тропічні, як і мають бути.

Якби не карантин, в Городоцькій школі вже б офіційно та урочисто відкрили зимовий сад, як і збиралися на початку березня. Але і в цей час він потребує рук та догляду, за який віддячує ось такою квітучою красою.