МЕНЮ

Три інтегровані потоки

29 серпня, 2019 - 21:17
У Львові відбудеться Школа перформансу

Організовує дійство, що базується на понад десятирічній традиції фестивалю акціоністського мистецтва – Дні мистецтва перформанс у Львові, ГО «Інститут актуального мистецтва», а перебігатиме ця подія з 1 до 7 вересня.

Місце, де розгортатимуться головні події Школи, – Театр ім. Лесі Українки. Проект підтримує Український культурний фонд. Серед партнерів заходу – Львівська міська рада, Польський інститут у Києві та ГО Галицького району Львова «Вірменська-тридцять п’ять».  

Львівська Школа перформансу – це цілісний цикл майстер-класів, де кожному учасникові надається можливість представити індивідуальний результат.
«Обрання освітньої місії одним із головних завдань формує власне мистецьке середовище, – переконані організатори заходу. – Школа стає місцем конфронтації молодих особистостей українського мистецтва перформанс із досвідченим міжнародним середовищем мистецтва дії».

Змістове наповнення фестивалю-2019 – мистецтво та персональні стратегії досвідчених митців, котрі зосереджуватимуть увагу на індивідуальному та груповому творчому процесі, і це Януш Балдига з Польщі, Кінерет Хайя Макс з Ізраїлю та Аня Ібш з Німеччини. Загалом ідеться про три  інтегровані потоки: Технологія (навчання) – Майстерність (публічна презентація учасниками Школи власних перформанс-ідей після навчання) – Мистецтво перформанс (ознайомлення з актуальними тенденціями у сучасному мистецтві акціонізму, виступи перформерів).

Януш Балдига, продовжуючи концепцію тематичних майстер-класів, запропонує тему «Простір – Час – Культурний контекст», що порушує проблематику простору, місця і присутності у контексті культурного міфу.

Кінерет Хайя Макс, яка очолює щорічну майстерню перформансу Центру мистецтва перформанс у Тель-Авіві і викладає в Академії мистецтв і суспільства в Єрусалимі, проведе майстер-клас «Я-, Є-,Тут-».

Під час майстер-класу «Від акції до інсталяції і назад» від художниці, яка понад 25 років працює у жанрах перформанс та інсталяція і досліджує особистісні, культурні та соціальні аспекти присутності людини, аналізуючи при цьому витривалість і толерантність власного тіла, учні досліджуватимуть, як інсталяція впливає на перформанс, як взаємодіє з ним, яким чином вони взаємно розвиваються?

Програму майстер класів Школи доповнить лекція-перформанс художника Володимира Топія «Перебування… між тут і там» та лабораторне дійство художника Володимира Кауфмана «Анатомія перформансу».

У програмі передбачені й виступи вітчизняних та зарубіжних (з Польщі, Іспанії, Таїланду, Ізраїлю та Німеччини) перформерів.  

Організатори  особливо наголошують на тому, що вхід на всі перформанси вільний. А на закінчення фестивалю обіцяють відкрите обговорення підсумків проекту – і учасниками школи, і аудиторією небайдужих до фестивалю.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото організаторів Школи перформансу.