Тест "ЛІВЕ чи ПРАВЕ?"

Психологічний практикум Підготував Мирослав АНДРОС

Людський мозок має дві півкулі - праву та ліву. Існує чіткий "розподіл праці" між ними: права керує одними функціями організму, ліва - іншими. При цьому одна з півкуль є домінуючою, що визначає особливості характеру людини. Яка з півкуль домінує у вас, можна визначити так.

1. Необхідно зімкнути декілька разів пальці рук, при цьому визначається, що зверху завжди знаходиться один і той самий великий палець. Якщо лівий - ви емоційна людина, правий - у вас аналітичний склад розуму. 2. Візьміть олівець. Спробуйте націлитися, вибравши мішень і дивлячись на неї обома очима через кінчик олівця. Закрийте одне око, потім друге. Якщо мішень сильно зміщується при закритому лівому оці, то воно домінуюче, і навпаки. 3. Якщо при схрещенні рук (поза Наполеона) на грудях зверху (на лікті) права рука, то вона є домінуючою і навпаки. 4. Зааплодуйте, - якщо вам зручніше аплодувати правою рукою, то вона домінує, і навпаки.

Тепер позначте отримані у цих чотирьох тестах результати літерами "П" (права) та"Л" (ліва) та визначте особливості свого характеру за наступними варіантами відповідей.

ПППП: ви характеризуєтесь постійністю, орієнтацією на загальноприйнятну думку. Не любите конфліктувати , сперечатися, лаятись. ПППЛ: основна риса вашого характеру - несміливість. ППЛП: для вас характерна рішучість, почуття гумору, артистизм. Це дуже контактний тип особистості. ППЛЛ: рідкісний тип характеру, близький до попереднього, але більш пом'якшений. Спостерігається деяке протиріччя між нерішучістю та твердістю. ПЛПП: варіант, що поєднує аналітичний склад розуму із м'якістю характеру. Повільне звикання до нового, пильність, обережність. ЛППП: таке поєднання зустрічається досить часто. Основна риса - емоційність, що межує з недостатньою наполегливістю. Ви піддаєтеся зовнішньому впливу, а також легко пристосовуєтесь до різних умов життя. Легко спілкуєтеся з людьми. ЛППЛ: для вас характерні м'якість та наївність. Ви потребуєте особливого, уважного ставлення до себе. ЛЛПП: вам притаманні дружелюбність та простота, деяка сумбурність в інтересах, а також схильність до самоаналізу. ЛЛПЛ: у вашому характері переважають простодушність, м'якість, довіра. Дуже рідкісне поєднання. ЛЛЛП: ви емоційні, енергійні, рішучі. Але часто поспіхом приймаєте рішення, які приносять певні ускладнення. Вам необхідно створити в собі надійний "гальмівний механізм". ЛЛЛЛ: неконсервативний тип характеру. Ви здатні поглянути на старі речі та думки по-новому. Характерні емоційність, егоїзм, впертість, що іноді межує із замкнутістю. ЛПЛП: сильний тип характеру. Вас важко у чомусь переконати. Ви досить рідко змінюєте власну точку зору. В той же час - енергійні, вперто досягаєте поставлених цілей. ЛПЛЛ: схильність до самоаналізу. Друзів знаходите досить важко, хоча й наполегливі у досягненні поставленої мети. ПЛЛП: у вас легкий характер. Умієте уникати конфліктів, вам подобається мандрувати. Легко знаходите друзів. Але часто змінюєте власні уподобання. ПЛЛЛ: непостійність та незалежність. Ви здаєтеся м'яким, та коли доходить до справи, ви вимогливі та наполегливі.