Слухати, щоб краще розуміти одне одного

Із 22 по 31 липня у Сєверодонецьку розпочнеться міжнародний музичний проект, який охопить Луганську область

Як розказали «Дню» організатори акції, 80 музикантів і співаків із України, Білорусі, Німеччини, Молдови, Вірменії та інших країн працюватимуть у складі незалежного оркестру і хору в Сєверодонецьку. Впродовж десяти днів відбуватимуться репетиції великої музичної програми, а також митці познайомляться з місцевими громадами. Діалог та обмін ідеями допоможе навчитися слухати одне одного і усвідомлювати точку зору і хід думок людей з різних культур.

Проект реалізується в регіоні, що неподалік від зони бойових дій, і спрямований на те, щоб об’єднати людей. «Музика і діалог» реалізує українсько-білоруська ініціативна група, яка утворилася під час проєкту «Музику чути крізь стіни» в 2017—2018 роках (опера «Дон Жуан») — диригент: Віталій Алєксєйонок, Німеччина —Білорусь, солістка: Тетяна Журавель, Україна. Репетиції відбуватимуться в залі Луганського українського музично-драматичного театру, а три концерти відбудуться у різних містах Луганської області. Зокрема, першими програму почують слухачі Сєверодонецька, яка відбудеться 1 серпня. Далі проєкт «Музика і діалог» представлять 3 серпня в Новопскові, а 4 серпня міжнародна команда артистів виступить у Біловодську.

ДОВІДКА «Дня»

Віталій Алєксєйонок народився в Білорусі. Закінчив Санкт-Петербурзьку консерваторію імені Н. Римського-Корсакова, продовжував освіту у Вищій школі музики (Веймар, Німеччина). Брав участь у майстер-класах Пітера Старка, Бруно Вайля, Василія Синайського. Під час навчання диригував різними колективами, як-от симфонічними оркестрами Санкт-Петербурзької і Веймарської консерваторій, ансамблем колективу I culture, orchestra (Польща), філармонійними оркестрами Готи, Південної Вестфалії, Єни. Співпрацюючи з Оксаною Линів, диригував Баварським молодіжним симфонічним оркестром, молодіжним оркестром «Нова мюнхенська філармонія», оркестром Gran Teatre del Liceu (Барселона). Є засновником та керівником хору Agidienkirche Erfurt (Німеччина).