МЕНЮ

Селфі з Королевою

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
2 липня, 2019 - 19:48
Сільський голова Єлизаветівки, що на Дніпропетровщині, отримав від Букінгемського палацу дозвіл на мурал із зображенням Єлизавети ІІ

Про це сільський голова Єлизаветівки Максим ГОЛОСНИЙ повідомив у соцмережі Facebook. «Єдиний мурал в Україні з королевою Єлизаветою, та ще й у держустанові», — зазначив він у своєму повідомленні.

На початку нинішнього року сільський голова Єлизаветівки Максим Голосний відвідав Велику Британію, де як представник місцевого самоврядування зустрічався з представниками британського уряду і громадськості (нагадаємо, «День» писав про це в №№ 47-48 за 15 березня 2019 року). Зі своєї поїздки він виніс яскраві враження і ще раз оцінив підтримку Великої Британії в боротьбі України проти російської агресії. Незабаром рішенням сільради центральна площа Єлизаветівки була перейменована на честь королеви Єлизавети II — на знак вдячності за проукраїнську позицію Великої Британії. Тепер поряд із нею на стіні сільради з’явилося велике зображення англійської королеви — мурал, створений художником, який працює під псевдонімом Тімо Левін.

При цьому селяни Єлизаветівки вирішили витримати строгий дипломатичний етикет. «До початку робіт ми поінформували Букінгемський палац і МЗС Великої Британії. З Букінгемського палацу ми отримали відповідь, у якій нам подякували за ініціативу, але попросили, коли роботи будуть завершені, поінформувати і відправити зображення, а також повідомити посла Великої Британії в Україні, що ми й зробили», — розповідає сільський голова. За його словами, мурал було створено без використання бюджетних коштів. Для цього використовували криптовалюту — біткоїни, якими користуються жителі Єлизаветівки. «Заплатили з криптовалютних активів територіальної громади. За основу взяли фото королеви Великої Британії 20-річної давності з інтернету», — говорить Максим Голосний.

«Українці ніколи не дякували своїм зовнішньополітичним партнерам таким чином, а ми це зробили. Також ця ініціатива спрямована на розвиток туристичного потенціалу Дніпровського регіону. Тепер це єдине місце в Україні, де можна зробити селфі з королевою. Ми говоримо: ідеї змінюють простір», — зазначив Максим Голосний.

За його словами, з часом у Єлизаветівці планують відкрити пам’ятний знак, присвячений британській королівській сім’ї. Сільський голова не приховує, що сподівається привернути увагу обласних чиновників до жахливого стану сільської інфраструктури, на яку давно не звертають уваги. «Цей проект є невід’ємною складовою туристичного потенціалу. Ми на повному серйозі чекаємо на офіційну делегацію, щоб показати розбиті дороги обласного підпорядкування, які проходять повз наше село, і покинуту школу разом із пішохідним переходом. Покажемо, в яких умовах навчаються звичайні діти. Хто знає, може, саме це і спровокує позитивні перетворення», — ділиться у «Фейсбуці» задумками сільський голова.

Так чи так, але на мурал із Єлизаветівки вже звернули увагу не лише пересічні користувачі «Фейсбуку», а й прес-секретар Генпрокуратури України Лариса Сарган. «Ось вона, справжня декомунізація! У селі Єлизаветівка Петриківського району створили перший в Україні мурал із зображенням бабусі-королеви Єлизавети II», — написала вона. Випадково чи ні, але вже помічено і ворушіння на розбитій дорозі, яка з’єднує Єлизаветівку з зовнішнім світом.