"Сатанинська біблія" в Україні

1996 року в Сан-Франциско вперше в історії релігії зареєстрували общину служителів диявола. Сьогодні це найбільша і найвідоміша "сатанинська" організація світу, яка налічує понад 50 тисяч послідовників.

Засновник і "чорний папа" Церкви Сатани Антон Шандор Ла Вей. Він написав "Сатанинську біблію" - книгу, яку перекладено багатьма мовами. Уперше вона вийшла накладом 125 тисяч примірників і її моментально розкупили. Її було перекладено російською мовою, що 1995 року порадувало російських сатаністів. Уже через місяць окремі примірники потрапили до України, а 1997 року книга побачила світ у Києві.

У цьому "творі" заперечується відповідальність людини перед суспільством, пропагується культ насолоди та сили: "Смерть слабким, багатство сильним... Благословенні сильні, бо їм вершити долю світу... Удар за удар, несамовитість за несамовитість, смерть за смерть - і все це заради непомірної вигоди".

У сексуальних стосунках Ла Вей закликає до свободи. Кожен сатаніст має для себе вирішити, яка форма сексуальних стосунків прийнятна для нього, гребуючи думкою оточення.

Для "чорного папи" людина - це лише одна з тварин, які дещо кращі, а частіше гірші за інших тварин. Він прославляє гріхи, оскільки вони ведуть до фізичного, розумового та емоційного вдоволення. Критикує стримання, аскетизм та альтруїзм, а славить потурання своїм найгіршим нахилам. Ла Вей відкидає усталене уявлення про Диявола і не сприймає його як істоту з роздвоєними кінцівками, хвостом та рогами. Він просто уособлює сили темряви, що їх "жодна релігія не забрала в нього".