«Різнобарвні та з сюрреалістичними інтонаціями»

У Львові представили екстравагантні скульптурні і живописні портрети добре знаних у світі особистостей

Виставку авторства мистецького подружжя Наталі і Віктора Проданчуків «Вічні і геніальні» демонструють у внутрішньому подвір’ї Музею історії релігії. У показі — неординарні зображення (зрештою, як і самі прототипи) Сальвадора Далі, Вінсента ван Гога, Амедео Модільяні, Енді Воргола, Джексона Поллока, Пабло Пікассо, Еґона Шіле та інших всесвітньо відомих митців.

За словами наукового співробітника Музею історії релігії Олени Малюги, Проданчуки розпочали працювати над серією «Вічні і геніальні» ще кілька років тому. Основна ідея проєкту — показати внутрішній стан і психологічний образ певної особистості, також, за можливості, — весь спектр її емоцій (від позитиву до негативу), з усіма перипетіями, і в кольоровому образі передати її творчий подих. Також — надати нове дихання кожному геніальному митцю в сучасному контексті і крізь призму власних відчуттів.

Звісно ж, перед тим, як взятися до роботи, майстри ретельно вивчали життя і творчість кожного свого героя. А створюючи той чи інший персонаж, закодовували у рукотворі певні смисли, аби глядач мав що відчитувати-розгадувати.

Вікторові Проданчуку 44 роки. Реставратор, художник, скульптор, різьбяр, коваль. Мистецький фах опановував у Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва (відділення художньої обробки металу) та у Львівській академії мистецтв. У своїх роботах використовує елементи трипільської культури. Працює зі скульптурою, графікою, експериментує з різноманітними техніками та матеріалами (бронза, скло, шамот, дерево, гальванопластика, мідь). Шукає точок дотику з минулим. Мистецтвознавці кажуть, що скульптурна пластика Проданчука — це оригінальні образи з сюрреалістичними інтонаціями, які пробуджують емоції та розширюють спектр асоціацій.

Наталка Євдокименко-Проданчук за освітою дизайнер одягу. Професійно вдається до малювання вже приблизно п’ятнадцять років. Поєднує графіку, живопис та розпис. Усі техніки втілює на тканині. Розповідає, що черпає натхнення з міфології, пов’язаної з Деревом Життя. Роботи Наталі  дуже любить публіка, бо на них — гармонія людини з природою, емоціями та почуттями.

Оглянути виставку «Вічні і геніальні» подружжя Проданчуків, розгадати певні смисли в образах знаменитостей світового масштабу, пробудити емоції і розширити спектр асоціацій, зрештою — схвалити чи не схвалити отакий, постмодерністський (можливо, з елементами кітчу) погляд авторів на вічне встигнуть усі охочі — експозиція в Музеї історії релігії діє до кінця жовтня.

Фото з ФБ-сторінок подружжя Проданчуків