Рідна мова – це модно!

У Львові діти заспівали про солов'їну: зворушливо і патріотично

До Міжнародного дня рідної мови малі артисти Творчої школи під керівництвом музиканта, композитора та переможця «Голосу країни» Павла Табакова випустили пісню «Мова» та запустили вокальний флешмоб-конкурс «Рідна мова – це модно». Кажуть, що мріють, аби українська стала модною.

Як розповіла «Дню» промо-менеджер проєкту Галина Гузьо, ідея флешмобу-конкурсу народилась спонтанно. Буквально за тиждень до Дня рідної мови на перерві між заняттями у Творчій школі Павла Табакова діти почали дискутувати, чому у соціальних мережах одна мова популярніша за іншу. Припущення, що серед підлітків є мода на мову, дуже зачепило їхнього наставника, і вже наступного дня він написав  пісню «Мова» на слова Юрія Рибчинського та Лідії Лазурко. А далі були постановка номера, зйомки кліпу та монтаж, які здійснили Артур Попітак, Вероніка Гірман та Ольга Мурга.

«Мода на мову, а особливо – серед молоді, – це найлегший шлях як знищити, так і відродити будь-яку мову», – вважає  Павло Табаков і, на підтвердження своєї думки, згадує слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Також нагадує, що у світі близько 6000 розмовних мов, половині з яких загрожує зникнення, і що саме цей факт спонукав ЮНЕСКО у 2000-му започаткувати День рідної мови, аби кожна нація у світі задумалася над цим питанням і заопікувалася ним.

Галина Гузьо зазначає, що пісня «Мова» і вокальний конкурс «Рідна мова – це модно» орієнтовані на молодь. Віковий ценз учасників – до 18 років. Долучитися до флешмобу-конкурсу дуже просто: потрібно записати пісню на відео, заповнити реєстраційну форму, а далі стежити за зростанням переглядів на YouTube-каналі Творчої школи Павла Табакова. Виграє конкурс той виконавець/виконавиця чи група, чиє відео кавера на пісню «Мова» набере найбільшу кількість переглядів.

Переможця оголосять на сторінках Творчої школи Павла Табакова у Facebook та Instagram вже невдовзі – 23 квітня, у Всесвітній день книги та авторського права. Детальніше про умови конкурсу – https://web.facebook.com/Tabakov.School

А ще переможець конкурсу каверів «Рідна мова – це модно» отримає приватний майстер-клас від Павла Табакова та запише пісню на студії його Творчої школи.

Відео пісні «Мова» можна переглянути тут:

https://www.youtube.com/watch?v=kOJ2Wmgfgxk