Релаксуємо з книгами

або 20 цікавих фактів про читання

Черговий локдаун в Україні варто розглядати як шанс знайти час на себе. Попри економічну складову жорстких обмежень, не варто втрачати оптимізму. Без цього будувати майбутнє — неможливо. Де шукати цей оптимізм, як не у книгах? Днями вчителька з музики Юлія Григорук запитала учасників ФБ-групи «Сучасна українська література», що почали читати під час карантину? Аби заохотити співгромадян до читання, підготувала 20 цікавих фактів про книги.

Зацитуємо деякі з них. Так, люди почали читати мовчки тільки в IV столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос. Перша в світі газета з’явилася в Римі понад дві тисячі років тому. Вона називалася «Події дня», але в ній не було новин, тільки царські укази і оголошення. Найстаріша друкована кольорова книжка — китайське керівництво з каліграфії і малювання, було створено в 1633 році.

До XVIII століття в деяких бібліотеках книги були прикріплені до полиць ланцюгами, досить довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.

Римський імператор Марк Аврелій платив поетові Оппіану по золотій монеті за кожен написаний рядок. Оппіан написав дві поеми, про риболовлю та полювання, заробивши двадцять тисяч монет.

Якщо кожен день читати по 10 сторінок, то за рік їх набереться 3650, а це як мінімум 12 книг. На жаль, 33% американців не прочитали жодної книги після того, як закінчили школу. Хоча в США бібліотек усемеро більше, ніж McDonald’s.

В англійській мові є окремий термін для позначення запаху книг — бібліосміа. А страх того, що у вас не залишиться, що почитати називається абібліофобія.

Найвідоміший книжковий злодій, американець Стівен Блумберг, викрав 23 000 книг з 268 бібліотек, загальну вартість яких оцінили в 5 мільйонів доларів. А книга, яку в світі викрадали рекордну кількість разів — це книга рекордів Гіннеса.

«Німецький словник» вважається найбільшим у світі. Складати його почали брати Грімм в 1854 році, далі роботу продовжили інші, менш відомі автори, і праця була закінчена тільки в 1971 році. Словник налічує 34519 сторінок і виданий в 33 томах.

У своїх книгах Вільям Шекспір в 10 разів частіше писав слово «любов», ніж «ненависть». І наостанок — нейропсихологи сходяться на думці, що читання знижує рівень стресу на 68%. Тож релаксуємо під книги!