Примірка до Афін: фасони приваблюють

Як уже повідомлялося ("День" за 15 липня), в Києві завершився літній чемпіонат України з легкої атлетики. Він мав статус відкритого. За винятком "молодої" дисципліни - жіночих стрибків із жердиною, де киянка Анжела Балахонова відібрала "у Заходу" рекорд Європи, в решті номерів програми наші атлети репетирували свої можливі подвиги на серпневому чемпіонаті світу в Греції.

Тричі надсилав ядро за позначку 21 метра броварчанин Олександр Багач (бронзовий призер Олімпіади-96), а в кращій спробі досяг 21.28. Підтвердили свій рівень й інші призери - Роман Вірастюк (Івано-Франківськ) - 20.66 і одесит Юрій Білоног - 20.25. У добрій формі перебуває Олена Шеховцева з Київщини - 6 м 88 см у стрибках у довжину.

На доріжках і секторах НСК "Олімпійський" виступали не всі наші "зірки", адже паралельно тривали престижні міжнародні турніри, куди вони мали персональні запрошення. Йшов також відбір до національної команди й у фінському місті Турку на молодіжному чемпіонаті Європи. Як розповів кореспонденту "Дня" головний тренер збірної Валерій Александров, звідти буде взято в "основу" чотирьох спортсменів. Це насамперед донеччанка Олена Ліщинська (Неделенко), підопічна Костянтина Степанцова, яка здобула золоту медаль в бігові на 800 м - 2 хв. 01,78 сек.

Потраплять до Афін і обоє срібних медалістів Турку-97 з багатоборств: дніпропетровці Юлія Акуленко та Олександр Юрков (їх тренує Олег Руєв). Причому, перша з них встановила особисте досягнення в семиборстві - 6117 очок. Їх земляк Олексій Лукашевич (бронзова медаль) включений до "дорослої" збірної в стрибках в довжину. Особливо Валерій Александров виділив "срібло" Сергія Лебедя з Донецька на стаєрській дистанції 10000 метрів (28 хв. 39,71 сек.), адже цей вид давно нас не радував. Учень Віктора Лафицького заочно обігнав, до речі, призерів українського чемпіонату на 42 - 52 секунди!

Що ж, здобутки лауреатів нашої першості були далеко не однозначними. У кількох видах взагалі перемогли гості: Вадим Задойнов (Молдова) - 400 м із бар'єрами; Олег Воробей (Білорусь) - стрибки в висоту. Але ж відрядити до Греції ми можемо лише 40 атлетів на 44 дисципліни. "Жіноча жердина", як ви знаєте, до програми ЧС-98 не входить, а в низці видів ми просто не маємо гідних претендентів...