Пригоди Штірліца в Україні

(Продовження. Початок див. у номері від 8 серпня)

 

Частина 3

Отже, Штірліц повернувся в Україну.

Я зателефонував по "09" і дізнався його домашній телефон. Він був під своїм прізвищем. До речі, в Києві проживає троє Штірліців. Але тільки один із них - на Печерську (решта двоє на Борщагівці). Я передаю коротку розмову з ним.

Я: "Попросіть, будь ласка, пана Штірліца!"

Жінка: "Славку, тебе!" (Дзенькіт посуду, запах пиріжків).

Штірліц: "Тут Штірліц".

Я: "Це Мюллер!"

Штірліц: "Яволь".

Я: "Це жарт".

Штірліц: "Ну ви й жартуєте".

Я: "Де ви зараз працюєте?"

Штірліц: "Газети треба читати. Я працюю журналістом".

Я: "Я теж працюю журналістом".

Штірліц: "Тепер я розумію, чому ви не читаєте газет".

Я: "Даю чесне слово, що ваші статті я неодмінно прочитаю. Я пишу про вас книжку".

Штірліц: "Тримайте мене в курсі".

Далі наводиться одна зі статей Штірліца. Гонорар за бажанням автора переказується Мюллеру на виготовлення вставної щелепи. (Який усе-таки він злостивий!)

Штірліц

Допоки?

Операція "Покажи мені, чи вимив ти руки?" ніби й розпочалася, але ніби нічого й не робиться. Учора все місто приголомшило резонансне вбивство. Водночас було вбито Жучку, Внучку, Діда і Бабу. З поінформованих джерел стало відомо, що кілера, якого підозрюють у скоєному, звати Ріпка і він є громадянином іноземної держави, яка починається на букву "Р". Решту букв через зрозумілі причини ми повідомити не можемо.

Ось що сказав начальник відділу з питань боротьби з організованою злочинністю: "Ми відпрацьовуємо фазу 26 схем. Очевидно, замовник - Мишко, але він нині ховається за кордоном. Ми телефонували йому на його мобільний телефон, але він не відповідає. Одне з двох: або сіла батарейка, або телефон вимкнули за несплату. Ходять чутки, що Жучка і Внучка не платили ПДВ, а ввечері сусіди чули, як вони сварилися на підвищених тонах. Дід і Баба звели розкішний особняк, були близькими до силових структур і зловживали бартером. Назви силових структур, через зрозумілі причини, не розголошуються".

Ось що сказав начальник відділу з питань боротьби з бартером: "Сьогодні відомо, що бартер - один із способів уникнути сплати податків. Решта способів менше відомі, тому через зрозумілі причини я їх не розголошуватиму. Бартер - це коли всі роблять вигляд, що вони не мають грошей, а насправді, грошей не маю я. І коли така нагода, то я хочу про це заявити".

Штірліц: "Ходять чутки, що ви вибудували розкішний особняк і оформили його на дружину двоюрідного племінника. І, до речі, вас часто бачили в компанії Ріпки".

Начальник відділу: "Я в захваті від вашого компромату. По-перше, ця жінка розлучилася з моїм двоюрідним племінником ще до мого призначення на цю посаду і одружилася з моїм троюрідним шурином, з яким я посварився ще в дитинстві і відтоді не розмовляю. По-друге, до мого призначення я працював у банку начальником відділу твердої валюти. Я людина не бідна. А вам заздрісно. А знімок із Ріпкою - фальсифікація".

Штірліц: "А телефонна розмова із Жучкою? А інтимний зв'язок із Внучкою?"

Начальник відділу: "Це починає нагадувати "наїзд". До речі, в якій газеті ви працюєте? Ага, зрозуміло, так я й підозрював. Ну що ж, я людина відкрита, і приховувати мені нема чого. У квітні Жучка зателефонував мені і натякав, аби я "зняв" Бабку. Я сказав, що Бабка принциповий і відкритий і не знімається. Він натякав, що в мене можуть бути неприємності та перевірки. Мені все це нагадує Німеччину 33-го року".

Штіріліц: "Це мені нагадує "наїзд". Причому тут Німеччина?"

Начальник відділу: "А я подаю на вас у суд. За брехню і вимагаю компенсації 1 млн. гривень".

Штірліц: "А я подаю на вас у суд за образу й вимагаю компенсацію 1 млн. марок за курсом Нацбанку на сьогоднішній день".

Начальник відділу: "А я призначаю Вам "стрілку".

Штірліц: "Тільки не присилайте замість себе ментів і не тримайте мене за "лоха".

 

Коментар

Головного політолога й економіста Головного інституту з питань дослідження головних проблем політики та головних проблем економіки в період первинного нагромадження капіталу

Цілком зрозуміло, що проблема корупції існує в усьому цивілізованому світі. Але в нас, після того як ухвалили бюджет на основі 9 податкових законів замість 10, їхати, як кажуть, більше нема куди.

"Хто винуватий? Допоки?", - запитує пан Штірліц. І з притаманною йому інтелігентністю залишає питання за дужками. Чи наступимо ми на власні граблі? Чи станемо сировинним додатком Заходу? На це запитання я відповім у серії своїх наукових статей, написаних у моїй книжці, яку ви можете придбати в кіосках "Союздрук" по 25 гривень.