МЕНЮ

Переконливо й елегантно

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Андрія КУБ'ЯКА.
24 лютого, 2019 - 20:11
У Львові відкрили виставку творів Людмили Давиденко

Експозицію розгорнуто в Арт-галереї Гері Боумена, що на вул. Наливайка, 18. У показі – живописні полотна, виконані у техніці «ризома» (і це так звана культура кореневища). Майже всі роботи виставлені на огляд публіки вперше.

«Абстрактне мистецтво, асоціативне також, слугує свого роду дзеркалом нашого внутрішнього світу, – анонсували виставку організатори. – Такий живопис створює ситуацію невизначеності, коли структура поверхні може мати одночасно безліч смислових прочитань. Скільки людей – стільки значень. І сам процес дуже особливий і насправді – дуже корисний».

На думку мистецтвознавця Наталії Космолінської, ажурні сюжети Людмили Давиденко провокують на префікс «пра-»: праліси, прариби, праквіти, пралюди… «Вони навіюють міфи про зниклі світи дріад і друїдів, де рослина була Богом. Скидаються на сторінки реліктової енциклопедії, вкриті скам'янілими згадками про щезлу флору і фауну. А подекуди нагадують витертий часом дагеротип, коли зображення вже на грані щезання, але в залишених плямах око все ще встигає виловити зафіксовану мить реальності. .. У ці ледь вібруючі композиції, де минуле відчутне як паралельний часовий вимір, можна вдивлятися годинами – як у хитроплетений східний килим, фантасмагорії інею на склі чи вигадливі сецесійні арабески…», – вважає Наталія Космолінська. І додає, що Людмилі Давиденко вдається переконливо й елегантно зафіксувати стан крихкої рівноваги щоденної магії життя, оцей медитативний унікальний стан «між»: «Між рухом і завмиранням, реальністю й уявою, ностальгією і замилуванням, між тепер і завжди. Вона зосереджено перетворює безмежну варіативність наших земних макро- і мікросвітів на універсальні пластичні формули, коли споглядання стає рівноцінним співтворенню».

Автор виставки родом із Бєлгород-Дністровського.  Закінчила Миргородський керамічний технікум (факультет «Технології кераміки»). Працювала художником на Кокчетавському фарфоровому заводі. Згодом закінчила Львівську академію мистецтв (факультет «Художня кераміка». Викладачі – відомі митці й мистецтвознавці Іван Франк, Степан Андрусів, Орест Голубець).

Працює майстриня у станковому та монументальному живописі, скульптурі, кераміці, графіці. Член Спілки художників України.

«Творчість Людмили Давиденко справді заслуговує на увагу, бо це мисткиня, що розвивається і має свою філософію творчості, оригінальну концепцію форми, працює над собою системно», – розповів «Дню» історик мистецтва, професор, проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців.

Оглянути ажурні сюжети Людмили Давиденко, спробувати зафіксувати медитативний унікальний стан «між»… та зчитати зі структури поверхонь полотен свої смисли (можливо, відмінні від авторських) встигнуть всі охочі – показ у мистецькому просторі Гері Боумена триватиме до 17 березня.