МЕНЮ

Патріотичний репертуар

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото «Дню» надали у Львівській опері.
25 серпня, 2019 - 15:00
Львівська опера розпочала сезон тижнем національної музики

Це вже 120-й театральний сезон Львівського національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької, який стартував у переддень Дня незалежності України й у перші сім днів якого львів’янам та гостям міста пропонуватимуть до перегляду класику українського оперного мистецтва й твори легендарних митців сучасності. В афіші – опери «Мойсей» Мирослава Скорика, «Наталка Полтавка» Івана Котляревського – Миколи Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського, феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича та балет «Лілея» Костянтина Данькевича.

До речі: показ опери «Наталка Полтавка​» театр присвячує ювілейним датам. А їх аж три – 250 років від дня народження Івана Котляревського, 200 років від часу створення п’єси «Наталка Полтавка» та 130 років опери Миколи Лисенка.

Окрім того, вже другий рік поспіль Львівська опера урочисто відкрила сезон святковим концертом на площі перед будівлею театру за участю солістів опери, хору та симфонічного оркестру. Цього року у програмі концерту були фрагменти з опер Миколи Лисенка, Семена Гулака-Артемовського, Юлія Мейтуса та Євгена Станковича.

Також генеральний директор театру Василь Вовкун анонсував прем’єри сезону 2019–2020 років, зокрема – опер Вольфганга Амадея Моцарта, Жака Оффенбаха та нашого сучасника композитора Івана Небесного. Також розповів про гастролі Львівської опери в Україні та за її межами, публікацію книжок (монографії та фотоальбому) про історію театру та п’ятий Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької, котрий, будучи ровесником Незалежності, востаннє відбувся ще десять років тому – 2009-го.

Після концерту просто неба на публіку чекав ще один сюрприз – он-лайн трансляція на екран вистави Євгена Станковича «Коли цвіте папороть».