Нове «обличчя» Національної опери

27 вересня перед початком вистави «Фауст» відбудеться урочиста церемонія передачі театру сучасних мультимедійних проекторів

Ця подія відбудеться в межах програми підтримки культурних проектів «Кусаноне», як грантова допомога театру від уряду Японії.

— Проєкт модернізації обладнання постановочного освітлення Національної опери — це вже сьомий проект уряду Японії, який реалізований за програмами підтримки культурних проектів «Кусаноне» в Україні, і надається для збереження культурної спадщини та розвитку культури, вищої освіти чи спорту. Цей грант є частиною Офіційної Допомоги Розвитку (ODA) уряду Японії. З початку встановлення дипломатичних відносин у 1992 році Японія надала Україні допомогу на загальну суму понад 3,1 млрд дол. США, — наголосив Петро ЧУПРИНА, генеральний директор-художній керівник Національної опери.

З нагоди завершення проекту Посол Японії в Україні Такаші Кураї зазначив: «Національна опера України має давні творчі зв’язки з Японією завдяки гастролям, які завжди викликають великий інтерес у японської публіки. Бажаю театру та його поціновувачам нових цікавих постановок із застосуванням надсучасного проекційного обладнання, закупленого за сприяння народу Японії».  

Важлива роль у практичній реалізації проекту, зокрема, закупівлі та поставці обладнання, належить Благодійному фонду «Велика родина». Залучення неурядової громадської організації до акції було умовою програми «Кусаноне». Робота здійснювалася за умов Грантового контракту між Посольством Японії в Україні та Фондом під наглядом аудиторів. До речі, співробітники «Великої родини» працювали на волонтерських засадах.

Завдяки грантовій допомозі Національна опера отримала: лазерний проектор Panasonic PT-RZ21 яскравістю 20 000 lm та лазерні проектори Panasonic PT-RZ120 яскравістю 12000 lm (2 одиниці).

Проектори цього класу дають  можливість створювати найвибагливіші візуальні видовища та використовуються в усьому світі в сучасних виставах та під час театралізованих і спортивних шоу. Так, під час минулорічного Тижня моди в Мілані, була представлена інсталяція Air Inventions, яка приголомшила глядачів фантастичним видовищем, освітленим лазерними проекторами. Не менш яскравою стала  вистава на прем’єрі 7 серії «Ігри престолів» в Концертному залі ім. Уолта Діснея в Лос-Анджелесі.

Однією з перших вистав у Національній опері, де будуть використані нові проектори, стане опера «Фауст» Шарля Гуно. Саме в цій постановці, чиє літературне першоджерело — однойменна трагедія Гете, зроблено особливий акцент на візуалізації сюжету. Сценографія «Фауста» поєднує запаморочливі декорації з різними світловими ефектами, які дають можливість обіграти кожну наступну сцену по-новому, наповнивши її ще більшою містикою. Японське світлове обладнання, безумовно, додасть ще більшої видовищності класичному сюжету в сучасній інтерпретації.

Як розказали «Дню», в майбутньому проектори будуть використовуватися  у виставах поточного репертуару та в найближчих прем’єрах театру.