«Не заспокоюся, доки кожен волинський лікар не отримає захист»

Луцькі підприємці безкоштовно забезпечують медиків своїми ексклюзивними виробами

В останній тиждень підприємець із Луцька Павло ЦАПЮК отримує безліч дзвінків із усієї України: Житомир, Львівщина, Чернівці — усі адреси вже не може й запам’ятати. Телефонують медики із закладів різного підпорядкування — від сільських амбулаторій до великих лікарень. З одним проханням: надішліть нам таку-то кількість щитків. Захисні щитки для медиків Павло та його фірма «Прінтінг Луцьк» почала випускати нещодавно — вирішили на благодійній основі долучитися до підтримки медпрацівників у час епідемії коронавірусу. Перший екземпляр захисної маски із пластику оцінювали у Волинській обласній інфекційній лікарні, куди передали і найпершу партію готових виробів.

«Тепер ці щитки мають уже сотні медиків, і ні від кого ще не було жодних претензій — навпаки, хвалять, що щитки зручні, їх легко надягати, вони не душать голову, а головне — це надійний захист, разом з маскою чи респіратором, при огляді потенційного носія коронавірусу і не тільки», — каже Павло Цапюк. Каже: не сподівався, що в Україні, крім них, більше ніхто не додумається виготовити такі щитки, тому й переживає зараз справжній ажіотаж. Захисні щитки для волинських медиків постачають безоплатно, для інших областей встановили ціну на рівні собівартості, щоби таким чином заробити на щитки для самих волинян. «Бо я не заспокоюся, доки кожен волинський лікар, який потребує такого захисту, його не отримає!» — каже Павло. На своїй сторінці в соцмережі він постійно звітує: «1000 щитків передано для потреб Волинської обласної клінічної лікарні (дякуємо за підтримку БФ «Волинь-2014», зокрема керівнику СГПП «Дружба» Валентині Здрилюк); 60 щитків — а всього уже 90 — передано до інфекційної лікарні; за сьогодні ж завдяки підтримці WEST AUTO HUB ми забезпечили: 300 щитків, які передано до обласної дитячої поліклініки (радує мегапозитивний колектив); 10 перехідників для масок — до Волинської обласної клінічної лікарні; 50 щитків надали Маневицькій лікарні (лікар Богдан Сидорук дав клич — ми відгукнулися); 70 штук отримав центр первинної допомоги, вул. Волі, 66 (лікар Олександр Слабенко); 100 штук — центр первинної допомоги смт Маневичі (лікар Тетяна Самчук); 50 штук — центр первинної допомоги №3 у Луцьку (лікар Віктор Максимюк)... 360 щитків направили до Володимира-Волинського на потреби Нововолинської та Володимир-Волинської міських лікарень. 50 щитків передали до Луцької районної лікарні».

І цьому переліку нема кінця. «Разом ми сила! Вистоїмо, укріпимось і добре запам’ятаємо тих, хто був поруч у цей час!» — переконаний Павло Цапюк і додає: — Ми готові викладатись на всі 100 всіма своїми виробничими потужностями, часом і здоров’ям, щоб ця зараза минула швидше і ми повернулися до звичного життя. Хоча воно точно вже не буде таким, як раніше...»