Наречений з Ізраїлю

Приймати подібний вантаж Миколаївському морському торговому порту ще не випадало. Суховантаж "Укррічфлоту" "Анатолій Железняков", який прибув з Ізраїльського порту Аждот, привіз до Миколаєва... слона.

Живуть у Миколаївському зоопарку дві африканські слонихи - 20-річна Чанга та 15-річна Джильда. У них, у слоних, тільки що - природа своє бере: туга за "чоловічою" турботою прокидається, ну самі розумієте... Пошуком самця керівництво займалося кілька років. Варіанти були різні, але реалізувати їх не вдалося, насамперед, через фінансові проблеми. Допоміг випадок: у рамках візиту Натана Щаранського в Україну до Миколаєва прибула делегація ізраїльських бізнесменів. Із "слоновою" проблемою до них і звернулися працівники зоопарку. У відповідь керівники фірми "Трейд централь ЛТД" погодилися викласти 8 тисяч доларів на придбання слона. Іще п'ять тисяч відшукав миколаївський міськвиконком.

Семирічний Ніпл - так звуть слона - африканець ізраїльського походження. Він народився й виріс у міжнародному зоологічному центрі Рамат-Ган, що на околицях Тель-Авіва. Сьогодні цей "хлопчик" має вагу близько трьох тонн і, за висновком фахівців, цілком дозрів...

На суховантажі "Анатолій Железняков" повертаємося в Україну порожняком, Ніпл був єдиним пасажиром. На дорогу його забезпечили 12 тюками сіна і двома мішками комбікорму. І кокові, поряд з його обов'язками, довелося готувати для слона двохвідерний супчик із круп та моркви.

Вісім днів дороги Ніпл переніс нормально: спочатку замкнений, незабаром він почав задирати хобота, розмахувати вухами і просто демонструвати гарний настрій усіма можливими способами. А команда "Железнякова" засвоїла за тиждень дороги практичні навички догляду за слоном.

У Миколаївському порту Ніпла спочатку завантажили до контейнера, потім на спеціальну автоплатформу й доставили до зоопарку. Під час транспортування небезпека виникла лише одного разу, коли слон "по пояс" висунувся з контейнера, щоб дотягнутися до гілки акації. Здавалося, ще трошки - й величезна туша перекине і платформу, й автомобіля.

Тепер Ніпл на карантині, в нього взяли всі належні в таких випадках аналізи. Якщо все (тьху-тьху-тьху) буде нормально, через місяць він познайомиться з "подружками". І тоді за 2 - 3 роки можна буде очікувати потомства.

До речі, незадовго до від'їзду Ніпла, його мати народили ще одне слоненя. На честь міста, куди вирушив старший брат, новонародженого назвали Ніко.

Миколаїв