На 3D-принтерах

У Львові почали друкувати захисні маски-екрани для медиків

Стартап-школа Львівської політехніки Tech StartUp School налагодила друк на 3D-принтерах захисних екранів для медиків. Вони безкоштовно будуть надаватися лікарям, які лікуватимуть хворих на коронавірус.

Наразі школа виготовила і передала вже понад 30 захисних екранів. Проте найближчим часом планується підвищити продуктивність і виготовляти кілька десятків масок-екранів за день.

«Зараз ми звезли більшу кількість 3D-принтерів у нашу лабораторію, маємо їх 13. Тому за добу зможемо виготовляти десь 50-60 захисних екранів. Принтер друкує основний елемент маски-екрану 3-4 години. На спеціальному лазерному верстаті вирізаємо сам екран. Це займає кілька секунд. З’єднуємо видрукований елемент з екраном і все готово», — розповідає керівник стартап-школи Назар ПОДОЛЬЧАК.

Варто зазначити, що ці захисні медичні екрани є багаторазовими. Вони піддаються дезінфекції.

Виготовляють їх із АБС-пластику та ПЕТ-пластику. Власне про збір коштів на матеріали стартап-школа опублікувала повідомлення на краудфандинговій платформі Statera. Тож кожен може долучитися до ініціативи і пожертвувати на цю добру справу певну суму грошей. Також Tech StartUp School ініціювала виготовлення перехідників для апаратів штучної вентиляції легень. Їх також друкують на 3D-принтерах, щоправда на аутсорсингу.