МЕНЮ

Мистецтво в інтерактивному форматі

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог
4 червня, 2019 - 15:39
В Острозі відбувся фестиваль «Острог-Ренесанс-2019»

Уже четвертий рік поспіль у місті відбувався всеукраїнський історико-культурний фестиваль «Острог-Ренесанс-2019», зініційований проектом «Мистецькі експедиції», відділом культури і туризму виконавчого комітету Острозької міської ради спільно з Національним університетом «Острозька академія». Кожного року захід має своє тематичне спрямування. «Острог-Ренесанс-2019» був присвячений мистецтву й покликаний залучити широке коло громадськості та творчої інтелігенції до популяризації, збереження та примноження надбань культури міста Острога в Україні та світі, налагодження ділових зв’язків у культурній і туристичній сферах з іншими регіонами та країнами.

«Фестиваль — подія мистецько-інтелектуального формату. Саме таким був «Острог-Ренесанс-2019» — поживним для розуму та серця. І гості, і виконавці розповідали про відчуття чудового «післясмаку» від програми та спілкування. Організаторам вдалося створити атмосферу інтелектуально та емоційно насиченого простору. І саме таким має бути фестиваль університетського міста», — розповіла авторка проекту «Мистецькі експедиції», співзасновниця фестивалю Людмила ГАРАРУК.

Уже стало традицією, що фестиваль відкривають відомі особистості у сфері музичного мистецтва. Наприклад, у минулі роки це були композитори Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, скрипальки Богдана Півненко та Мирослава Которович. Цьогорічний фестиваль стартував із концерту в Острозькій академії «Театр скрипкової магії» відомого скрипаля Кирила Стеценка. У програмі прозвучали сім п’єс для скрипки соло: «Інтегральний славень», «Три українські танці ХVI—XVII ст.», «Електронна дума», «Шалені коломийки», «Funk Hopak», «Ой, Діду!», «Серце Бога». Цікаво, що концерт був інтерактивним, адже скрипаль до виконання композицій залучав аудиторію. Зокрема, під його акомпанемент присутні виконали пісні «Ой, Діду» та «Серце Бога». Після цього відбувся показ документального короткометражного фільму про стрит-арт «Проект дощу» та спілкування з режисером і сценаристом Олегом Чорним.

«В Острозі, зокрема в університеті, відбувається надзвичайно багато зустрічей та різноманітних культурних заходів. Можна з упевненістю сказати, що Острог повертає собі славу стольного града XVI століття. Тому й назва фестивалю символічна — Острог-Ренесанс», — зазначив ректор Острозької академії Ігор ПАСІЧНИК.

Другий день фестивалю потішив відвідувачів виставкою гобеленів Іванни Токар з Рівного та концертом львівського джаз-бенду Mark Tokar Belveder Sextet. Виконавці представили свою програму в культурному Барбакані — Татарській вежі XV—XVI ст., яку відновили минулого року, і тепер вона є простором для проведення різноманітних мистецьких заходів («День» №167, 2018 р.).

РЕНЕСАНСНА ХОДА ЗІ СМОЛОСКИПАМИ ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ПЛОЩІ МІСТА / ФОТО ВІТАЛІЯ БОНДАРЧУКА

У неділю «Острог-Ренесанс-2019» доповнився ще й святкуванням Дня міста. Острожани та гості фестивалю відвідали родинний ART-пікнік, художні майстер-класи для дітей і дорослих, відкриття попленерової виставки, концерт від Острозької дитячої школи мистецтв, алею майстрів та фуд-зону. Увечері на Замковій горі театральна студія Острозької академії «Дивись. Слухай. Відчувай» представила видовищну виставу «Боже, хорони Королеву». А одразу після неї розпочалася ренесансна хода зі смолоскипами до центральної площі міста, де всі охочі могли сфотографуватися з героями дійства.

«Із кожним роком наш Острог стає дедалі кращим. Приємно, що відбувається такий чудовий фестиваль із залученням відомих митців та музичних виконавців. Ще приємніше — бачити на дійстві багато гостей з інших міст і навіть із-за кордону. Такі заходи є яскравим свідченням того, що Острог — це європейське місто», — поділилася враженнями острожанка Наталія ГРИНИК.