МЕНЮ

«Мої думки тихі»: перемога в Чехії

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
8 липня, 2019 - 16:44
Український фільм режисера Антоніо ЛУКІЧА нагороджено спеціальним призом журі конкурсу «На Схід від Заходу»

Фільм створений студією Toy Cinema за підтримки Держкіно (8 млн 678,7 тис. грн. при  загальній вартості виробництва 9 млн 230,8 тис. грн.) Спродюсували картину Алла Бєлая та Дмитро Суханов (студія Toy Cinema). Зйомки проходили в Києві, в Карпатах і на Закарпатті.

Карловарський фестиваль є найавторитетнішим у східноєвропейському кіні і завжди проводив дружню до України політику. Так, 2017 року нашу країну в головному конкурсі представляли драма Марини СТЕПАНСЬКОЇ «Стрімголов»  і кримінальний трилер «Межа» (Україна — Словаччина), режисер якого Петер БЕБ’ЯК отримав Приз за найкращу режисерську роботу.

Минулого року до секції «На Схід від Заходу» (англ. East of the West) увійшов фільм Романа БОНДАРЧУКА «Вулкан» (Україна — Німеччина), а на пітчингу Docs in Progress були представлені документальні проекти Семена МОЗГОВОГО «Історія зимового саду» та Юрія ШИЛОВА «Панорама» — останній переміг у пітчингу. Задум кримськотатарського режисера Нарімана АЛІЄВА «Додому» (цьогорічний учасник Каннського фестивалю) було відібрано до секції Works in Development — Feature Launch 2018. Цього року, крім «Моїх думок», у конкурсі також взяла участь згадана вище «Панорама».

Антоні Лукіч — так само, як і Шилов, і Наріманов, — один зі співзасновників групи «СУК» («Сучасне українське кіно»).  Спочатку сценарій фільму називався «Сплеск однієї долоні». Як зазначає сам режисер: «Це була історія про пошук звуку, якого (можливо) й не існує. Я мріяв зняти фільм, який був би побудований за принципом японської притчі — без явної моралі, він просто мав би «підштовхувати до просвітління». У якийсь момент звук відійшов на другий план, а на перший вийшли стосунки з мамою й інші людські пристрасті. Знімався фільм уже під назвою «На високих частотах». Під час монтажу мене з Олександром ЧОРНИМ осінило назвати фільм черговою безглуздою назвою «Неоновий Ной» — настільки важливою нам здавалася ремінісценція з біблійним персонажем».

У підсумку проект, що став для Лукіча дебютом у повному метрі, отримав назву «Мої думки тихі». Це трагікомедія про 25-річного звукорежисера Вадима (Андрій ЛІДАГОВСЬКИЙ), який, зазнавши безліч особистих і професійних невдач, намагається розпочати життя з чистого аркуша: записати голоси закарпатських тварин і залежно від успішності виконання роботи переїхати до Канади. А втім, ситуацію значно ускладнює мати героя (відома українська акторка Ірма ВІТОВСЬКА-ВАНЦА), яка раптом стає його головною супутницею в експедиції.

Ще на стадії виробництва проект стрічки вигравав нагороди в індустріальних секціях України та Європи: Industry Office ОМКФ, Connecting Cottbus, Boat Meeting КМКФ «Молодість», лабораторії First Cut Lab та Meeting Point Vilnius.

Українська прем’єра картини відбудеться вже зовсім скоро, 18 липня, у межах Національного конкурсу Десятого одеського кінофестивалю.