Мазальтов-2

У Мазальтова й раніше двоїлося в очах, але це було нормально. Замість одного дерева два дерева, замість однієї людини дві людини, причому зовсім однакові. А тут одного разу зайшов він із хлопцями посидіти. Замовили портвейну під огірок, а в Мазальтова портвейн зненацька роздвоївся на портвейн та шампанське, а огірок на смажене курча з тим же огірком. І цілий вечір Мазальтов пив шампанське за ціною портвейну, а закусував курчам. Добре посиділи. Мазальтов і додому взяв пару шампанського за ціною портвейну, щоб і вдома як слід посидіти, але дружина вже спала, сидіти було ні з ким. Хоча, зрештою, як сказати. Випадково подивившись на себе у дзеркало, Мазальтов побачив поруч із собою абсолютно стороннього чоловіка. Він кинувся до дружини, але поруч із нею в ліжку побачив незнайому, але досить привабливу жінку.

Обережно, аби не розбудити дружину, Мазальтов став пробиратися до чарівної незнайомки. Озирнувся на дзеркало, а чоловік теж лізе у ліжко. Почав його Мазальтов виштовхувати, але повиштовхував жінок, а чоловік залишався в ліжку, що ясно було видно у дзеркалі. Великий був скандал. Сусіди викликали міліцію. Міліція прийшла в кількості чотирьох міліціонерів. Було б їх по двоє однакових, це було б нормально, але четверо різних могли відсандалити за чотирьох. Передбачаючи такий кінець, Мазальтов вискочив на вулицю, прихопивши із собою пару шампанського, щоб не сумувати.

Перший стовп, який трапився, роздвоївся на стовп та африканську пальму. Сидить Мазальтов під пальмою, милується Африкою, на яку роздвоїлася звична Європа. Коли прикінчив пляшку, якийсь козел роздвоївся на козла та верблюда. Сів Мазальтов на верблюда і поїхав Африкою, запиваючи цю казкову країну другою пляшкою шампанського. І привіз його верблюд прямо до будинку, в якому мешкала його давня знайома, на прізвище Шанатова.

Намацавши в кишені ключа, Мазальтов відчинив добре знайому і вже добряче набридлу квартиру і зайшов тихенько, аби не зразу Шанатову розбудити, тому що вона спросоння могла пошпурити чимось у голову.

Але Шанатова була не одна. Поруч із нею в ліжку була неймовірно чарівна негритянка (було ж це в Африці!).

Обережно, аби не розбудити Шанатову, Мазальтов почав пробиратися до прекрасної негритянки. Але, випадково озирнувшись на дзеркало, виявив, що іще хтось лізе в ліжко. Це був той же сторонній чоловік, котрий невідомо як опинився тут, - можливо, теж приїхав на верблюді. Став його Мазальтов виштовхувати, але скинув із ліжка жінок - Шанатову та негритянку. Жінки здійняли галас, міліція здійняла галас, і Мазальтова взяли в той час, як він сідав на верблюда. Оскільки міліція явилася вчотирьох (вона тепер ходила тільки вчотирьох), то Мазальтова відлупцювали якраз для лікарні.

У лікарні зібрався консиліум у кількості двох осіб. Один молодий лікар, другий - літній професор. Насправді це було просто неправильне роздвоєння: лікар середніх років роздвоївся на юнака та старого, як це постійно буває в житті.

Лікарі довго сперечалися між собою, але нарешті дійшли висновку, що в Мазальтова порушено механізм роздвоєння. За умови нормального роздвоєння обидва зображення дзеркально відбивають один одного, а в Мазальтова це було по-іншому. Хоча й не так погано, врешті-решт, - пити шампанське за ціною портвейну, роз'їжджати на верблюді по Африці, не залишаючи Європи, і бачити молодих чарівних жінок поруч із немолодими та нечарівними...

Вони, до речі, відвідували його в лікарні - усі четверо, поки йому лікували механізм. Це були найщасливіші дні в його житті. Але потім вилікували, і тепер у нього нормально двоїться в очах, як має двоїтися в нормальної людини.