МЕНЮ

«Ласкаво просимо до щастя...»

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
31 липня, 2019 - 16:38
Так оптимістично назвала свою виставку живопису Анна Чичеріна

Експозиція представлена в Музеї історії міста Києва. Жити, радіти, піклуватися про рідних і насолоджуватися моментом — ось основні цінності, що знаходять відображення на полотнах мисткині.

Анна Чичеріна — нове ім’я в просторі столичного мистецтва. Працюючи у сфері ІТ, вона зізнається, що  під натиском творчих ідей поринула в живопис, яким захоплювалася ще з дитинства. Майстерно володіти світлом і кольором Анна навчилася спочатку сама, а згодом почала відвідувати курси та тренінги для художників-початківців і вивчаючи спеціалізовану літературу. Художниця впевнена: досконалості немає меж, тому вона продовжує розвивати свої вміння та запитувати порад у визнаних майстрів. Таким порадником та натхненником для Анни є український художник Андрій Куцаченко. Він розробив свій персональний стиль живопису, який мистецтвознавці назвали new impression — що означає «новий імпресіонізм». Манера письма художника з’єднує принципи класичної пленерного живопису, як у імпресіоністів, з чітко вивіреним реалістичним малюнком. Подібного роду стиль дає можливість передати як емоційний стан міської архітектури і природи, так і складні композиції з численними фігуративом.

За словами PR-менеджера музею Ірини Ковалькової, виставка «Ласкаво просимо до щастя...» — це захоплення могутністю кольору. Кожна картина, що представлена в експозиції, наповнена яскравими плямами та бризками світла. За характерними для імпресіонізму мазками можна розгледіти власний унікальний стиль художниці. Анна Чичеріна бачить світ зворушливим, ніжним і неймовірно барвистим. Пухнасті зайчики і соковиті кольори, маленькі діти і закохані пари: на перший погляд ці картини можуть здатися наївними. Але якщо придивитися пильніше, то можна зрозуміти: художниця своєю творчістю показує, що головне в житті — це саме життя, а людина — найвища цінність. Художниця переконана, що разом із фарбами, полотно вбирає ще й емоції. Усі роботи настільки позитивні, що на них не можливо дивитися без усмішки...

Щастя — це алгоритм дій і його можна досягти, виконавши певні умови. Ми звикли до цієї думки, адже вона підтверджується сюжетами книжок, сценаріями фільмів та історіями успіху відомих людей. Художниця Анна Чичеріна малює щастя іншим: перманентним і безумовним, іноді навіть безпідставним, але завжди справжнім.

Виставку живопису Анни Чичеріної у МВЦ Музею історії Києва можна побачити до 13 серпня.