Коротко


Підготував Мирослав АНДРОС
  «Лафайєт» iз людським обличчям Найбільше художнє полотно Франції (понад 1000 кв. м) прикрасило Париж. Ця картина, на якiй зображено жіноче обличчя і тюбик губної помади в руках, закрила весь фасад «Галереї Лафайєт» на бульварі Осман — відомого паризького магазину, де впродовж 6 місяців провадитиметься капітальний ремонт. Власники знаменитої торгової фірми навмисно відмовилися від звичної технології захисту від пилу та сміття сітками та бляклими брезентовими покриттями. Вони вважають, що дороге, але оригінальне вирішення лише додасть популярності їхньому магазинові. На полотно завдовжки 92 і заввишки 12 метрів витрачено майже 300 кг фарби, а вся картина важить майже тонну. На фасад будівлі її підіймали 15 альпіністів. Автор «шедевра» художник Андре Інглот уже створив кілька таких «надкартин» в інших французьких містах.
  Не тільки в морі є бурштин Славнозвiсну «Янтарну кімнату», котру вивезли з Петродворця нацисти, «неодмінно буде знайдено й повернено до Росії ще нинішнього року» вважає чеський шукач скарбів Йозеф Мужик, який «полює» за нею останні 20 років. Пошуки «Янтарної кімнати», які нині провадить у Північній Чехії його суперник, шукач скарбів із Німеччини Гельмут Гейнцель, він назвав помилковими. За словами Йозефа, «Янтарна кімната» схована «на території одного з колишніх навчальних таборів військ СС у Центральній Чехії поблизу Праги». Інші подробиці шукач скарбів повідомити відмовився.
  Голод зміцнює взаєморозуміння Свято весни, що його відзначають цими днями в світі, не має жодного стосунку до джайнізму. Однак прибічник цього релігійного напряму, що відбрунькувався від індуїзму, 65-річний індійський чернець Сахадж Муні вирішив саме в перший травневий день випити склянку фруктового соку й тим самим припинити голодування, що тривало цілий рік. Джайнський ортодокс, безперечно, ввійде тепер до всіх медичних анналів завдяки тому, що першим із людей зміг не споживати ані крихти їжі впродовж 365 днів і обходитися весь цей час лише кількома склянками води на добу. Чернець, який «постився» цілий рік у місті Бангалорі, побив попередній рекорд голодування, який раніше поставив в Індії інший його єдиновірець, який голодував «усього» 211 діб. Сахадж Муні відмовився на цілий рік від їжі не заради гучної мирської слави, а задля того, аби досягти «духовного та фізичного самоочищення» і «зміцнення взаєморозуміння між народами планети». Чернець вірить, що досяг поставленої мети, хоча добряче натерпівся без їжі та схуднув за минулий рік н
а 47 кг. Медики, під постійним спостереженням яких перебувала ця унікальна людина, з великим подивом констатували, що, крім зменшення ваги, у Сахаджа Муні не спостерігається жодних інших відхилень в організмі. При цьому вони вважають, що внаслідок голодування у нього навіть поліпшився стан здоров’я, і сучасній науці цей феномен ще доведеться пояснити.
  «Високою» модою не прогодуєшся «Ніна Річчі», один з найвідоміших паризьких будинків високої моди, змушений припинити роботу над новими колекціями елегантного одягу. Причиною стала очевидна збитковість цього напряму виробництва. Надалі фірма спеціалізуватиметься тільки на виробництві парфумерної продукції. Про це стало відомо через п’ять місяців по тому, як відому французьку фірму перекупила іспанська група «Пуїг».
Майстерні, де законодавці мод створювали шедеври кравецького мистецтва, вже протягом декількох років мали великі збитки. Якщо 1992 року було продано 200 суконь і костюмів, то за перші три місяці цього року вдалося реалізувати всього п’ять зразків. А на 1998 рік експерти прогнозують збитки розміром 38 млн. франків.