Європейське визнання: харцизький варіант

Майстри настільного тенісу самарського ЦСК ВПС виграли із загальним рахунком 4:3 матч Кубку європейських чемпіонів у клубу "Авторитет" (Харцизьк) і вийшли у другий раунд турніру. Для невеликого міста в Донецькій області зустріч виявилася масштабною подією. До півночі глядачі не залишали переповнений зал, навряд чи підозрюючи, що гості явно переважають за сукупним рейтингом. Але не дарма головний тренер "Авторитету" Ілля Фрегер, котрий очолює команду останні півроку, тільки-но дізнавшись про вердикт ЕТТУ, сказав таке: "Нам, відверто кажучи, не пощастило. Могли б для першого раунду дістатися суперники і слабші".

Волзькі "льотчики" вважаються одним з найсильніших клубів континенту, що легко прочиталося і на обличчі їхнього наставника Віктора Павленка. У свою чергу, друга ракетка харцизької команди -Сергій Нігерук, за словами Фрегера, через низку обставин останні два роки взагалі не виступав, а російський "легіонер" господарів майданчика Валерій Малов посідає лише 37-ме місце в рейтингу їхньої федерації. До того ж за два дні до початку змагань захворів лідер донбасівців Сергій Соколовський (температура 38,6). Буквально в день гри його якось поставили на ноги уколами.

Нігерук - Денис Гаврилов - 21:12, 20:22, 21:16. Коментар Іллі Фрегера: "Серьожа відіграв відсотків на шістсот, оскільки перемога над 184-ю ракеткою світу в наші плани не входила навіть із поправкою на те, що пощастить".

Малов - Олексій Смирнов - 21:10, 19:21, 11:21. Як бачимо, і тут назрівала сенсація. Малов досить легко в дебюті розібрався зі своїм суперником, але досвід 127-го номера світової класифікації, зрештою, позначився на результаті поєдинку.

Соколовський - Сергій Ілюхін - 21:12, 21:14. Майстерність Соколовського виявилася вагомішою за його погане самопочуття.

Соколовський і Нігерук - Смирнов і Гаврилов - 14:21, 9:21. Багато кому здалося, що Фрегерові не варто було ставити хворого Соколовського в пару з Нігеруком, оскільки в наших не було шансів перемогти російський дует. Але тут тренер залишив за собою право на ризик, маючи загальний баланс - 2:1.

Нігерук - Смирнов - 8:21, 23:25. Гідний опір першій ракетці Росії (серед граючих удома) вилився у драматичну розв'язку другої партії. Після цього гості вперше вийшли вперед - 3:2.

Соколовський - Гаврилов - 21:14, 18:21, 21:18. З погляду тактики, вихованець київського настільного тенісу грав явно краще за своє 238-ме рейтингове місце. Матч досяг апогею - 3:3.

Малов - Ілюхін - 21:19, 13:21, 14:21. Ілля Фрегер (потім він признався в цьому) вірив у перемогу не в останню чергу через те, що жереб розвів найсильніші ракетки двох команд. А діалог третіх "номерів" - це рівний шанс. Напевно, більший ігровий стаж самарця переважив у стандартній "перестрілці".

Резюме тренерів. І. Фрегер: "У принципі, я задоволений. Хлопці і так стрибнули вище за голову". В. Павленко: "Так, я знав, що буде боротьба, але щоб така! Це було несподіваним випробуванням".

Президент спортклубу "Авторитет" Роман Редько виглядав дещо засмученим, хоча на його вулиці було свято, - цього дня в нього народилася донька: "Упевнений, наступного сезону виступимо набагато успішніше. Хочемо взяти в команду китайського тенісиста. І це не жарт".