Дивимося своє

Із 7-го по 10 листопада відбудеться VIII Трускавецький міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»

Покажуть близько 50 фільмів,  глядачі зможуть поспілкуватися з українськими кіномитцями, також відбудеться багато цікавих зустрічей і нових знайомств, обмінів досвідом і практиками.  Основний контент фестивалю — українські фільми. Власне, це і стало вже фірмовою ознакою кінофесту, який по праву вважається найбільшою та найочікуванішою подією для Західної України.

Фільми буде представлено у межах двох конкурсних програм національного кіно (повний  і короткий метр), а також дипломних робіт і дебютів. До програми повного метра увійшли такі фільми: «Бобот та енергія всесвіту» Максима Ксьонда, «Тринадцятий автобус» Олександра Безручко, «Зрадник» Марка Хаммонда, «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка, «Східняк» Андрія Іванюка, «Заборонений»  Романа Бровка, «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко, «Пригоди S Миколая»  Семена Горова, «Позивний «Бандерас» Зази  Буадзе, «11 дітей з Моршина» Аркадія Непиталюка. Відкриє фестиваль фільм режисера Антоніо Лукіча «Мої думки тихі», який представить найкраща актриса національної премії «Кіноколо» — Ірма Вітовська-Ванца.

Цікавою, насиченою  і різноманітною обіцяють програму короткого метра, дипломних робіт та анімаційних короткометражних фільмів. Всього в конкурсі короткого метра представлено 21 стрічку.

Конкурсні номінації буде розподілено між двох програм. Перша — національного кіно: головний приз фестивалю за найкращий фільм, а також призи — за найкращу режисуру, за найкращий сценарій, за кращу жіночу роль, за найкращу чоловічу роль. У другій  — короткометражних фільмів «Дипломні роботи та дебют» вручать: головний приз за найкращий короткометражний фільм, за найкращий дипломний і за найкращу режисуру. Оцінюватиме конкурсні фільми журі, зібране з харизматичних кіноособистостей: Ахтем Сеїтаблаєв, Тарас Ткаченко, Римма Зюбіна, Тарас Томенко, Євген Женін,  Сергій Марченко, Анастасія Буковська.

Також у  межах «Корони Карпат» можна буде передивитися 12 фільмів резонансного проекту «Дивись українське!» Фільми проекту вже взяли участь у більш ніж 300 конкурсних та позаконкурсних показах та здобули 26 нагород і відзнак на 18 українських та 46 світових кінофестивалях у 23 країнах світу.

У межах «Показів фільмів місцевих кінематографістів» представлять прем’єру «Дрогобицька голгофа» Олександра Короля. Один з найочікуваніших показів  — документальний фільм про одного з найвидатніших художників ХХ століття — «Малевич. Український квадрат» (режисер Дмитро Джулай).

Сергій Дзюба та Арсеній Кірсанов представлять свою книжку «Заборонений», на основі якої знято однойменний фільм, а також ще одну власну книжку «Позивний «Бандерас». Сценаристи Борис Савченко та Тарас Метик представлять книжку «Месник з курорту Трускавець».

Серед заходів Трускавецького кінофестивалю також — позаконкурсні програми, концерти та творчі зустрічі з відомими акторами, а також зустріч кіномитців у спеціалізованій школі для дітей з порушенням опорно-рухового апарату в місті Борислав.

На фесті традиційно буде  встановлено «Бронзову плиту» фільму-переможцю попереднього кінофестивалю. Представники «Асоціації фільмкомісій України» проведуть презентацію для кіномитців можливостей своїх регіонів для комфортного кіновиробництва.

Генеральний директор кінофестивалю Олег Карпин, розповідаючи про джерело натхнення до створення кінофесту в Трускавці, каже, що їх «надихнув досвід таких малих європейських міст, як Канни і Карлові Вари, які завдяки кінофестивалям отримали популярність і розвиток. І ми вирішили створити свій фестиваль. Адже це відмінний інформаційний привід для реклами міста — з цікавими фільмами, зірками, позитивними новинами». Тож природно, що  кінофест відбудеться за підтримки програми уряду та Мінкульту «Малі міста — великі враження», державного агентства України з питань кіно, департаменту культури Львівської облдержадміністрації та Трускавецької міської ради.