МЕНЮ

Доступна фортеця

Підготувала Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
15 серпня, 2019 - 11:58
У Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» створюється нова експозиція для людей із порушеннями зору

Перша заступниця директора музею Олена ЮЩЕНКО розповідає: «Просто неба на території Госпітального укріплення на Печерську будуть встановлені інформаційно-демонстративні стенди з інформацію про вигляд фортифікаційних об’єктів з конкретного місця. Графічні матеріали буде накрито оргсклом з рельєфом контурів об’єктів, інформацію про об’єкти буде продубльовано шрифтом Брайля. Також заплановано друк шрифтом Брайля путівників територією та експозиціями Київської Фортеці, обладнання доступу для людей із порушеннями зору до експонатів Музею, виготовлення 3D моделей музейних предметів і споруд для тактильного сприйняття. Буде розроблена екскурсія експозиціями, яку вестиме незрячий екскурсовод».

Спеціальні маршрути прокладуть територією фортеці та музеєм «Косий капонір» за підтримки Українського культурного фонду. До 30 музейних об’єктів будуть доступні для дотиків і супроводжуватимуться етикетками зі шрифтом Брайля. Експозиції будуть оснащені QR-кодами, також буде сформована спеціальна цифрова колекція записів об’єктів та експозицій. У музейних залах з’являться спеціальні орієнтири, засоби тактильного, вербального сприйняття та сприйняття запахів.

Музейники переконані: така експозиція може бути цікавою не лише людям із порушеннями зору. Модернізація розширить можливості сприйняття інформації в Київській Фортеці для різних груп та категорій відвідувачів, їх взаємного збагачення та подолання бар’єрів у доступі до культурної спадщини.

Уже проведено консультації і робочі наради з експертами та розробниками, роботи з формування цифрової колекції, згенеровано QR-коди, підготовлено тексти путівника та інформаційних матеріалів, розпочато їх адаптацію, визначено маршрут екскурсії та відібрано музейні предмети для тактильного сприйняття, виконано аеро- та фотозйомка об’єкту моделювання (Комплексу Госпітального укріплення) тощо. Оновлену експозицію обіцяють відкрити наприкінці осені.