МЕНЮ

Дофі і два її друга

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина
18 грудня, 2018 - 10:26
Кінологічний взвод 8-го полку оперативного призначення імені Івана Богуна, який дислокується на Вінниччині, поповнився трьома цуценятами

Днями кінологи Калинівського полку придбали три службових собаки — одну дівчинку і двох хлопчиків. Цуценята породи німецька вівчарка зонарного забарвлення. Наразі чотирилапі перебувають на карантині, адже, як каже начальник кінологічної служби полку Олександр Джурабаєв, їм потрібне збагачене вітамінами харчування та постійна увага. Адаптувавшись, вони «візьмуться» за тренування, дресирування та виконання службових завдань як розшукові собаки на зброю та вибухівку.

«Цуценят ми придбали за власні кошти, щоб укомплектувати кінологічний взвод, підсилити його, так би мовити, «свіжою кров’ю». 26 грудня їм буде лише 4 місяці. Дівчинку назвали Дофі, а от для хлопчиків імена ще не обрали. Треба радитися з кінологами, які з ними працюватимуть, бо службова собака — це не просто друг, а побратим, від якого залежить успіх виконання того чи іншого завдання, — відзначає капітан Олександр ДЖУРАБАЄВ. — Після підготовки й відпрацювання ряду завдань вони разом із наставниками-кінологами пройдуть навчання на курсах навчального центру кінологічної служби Нацгвардії, який розташований у місті Золочів Львівської області. Спочатку відпрацюють загальний курс (тобто первинні команди: «До мене!», «Поруч!», «Сидіти!», «Лежати!»), а потім спеціальний — на виявлення вибухівки, зброї, наркотиків. Після закінчення курсу кінолог та собака складуть іспити і вже тоді можуть приступати до виконання бойових завдань. Щоб собака була «в формі», її треба тренувати щонайменше рік і в подальшому як мінімум 4 години на день».

До 2017 року при Калинівському полку діяла лише кінологічна група у складі трьох осіб та шести службових собак. Торік відбулося значне розширення цього підрозділу і реорганізація його в кінологічну службу, в якій нині працює 10 співробітників. Зараз у кінологічному підрозділі служать 14 собак. Це в основному німецькі та бельгійські вівчарки — малінуа, а віднедавна кінологи стали залучати до роботи лабрадорів. Несуть службу чотирилапі щонайменше 8 років.