МЕНЮ

«До тебе в сни…»

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Тараса ВАЛЬКА.
2 лютого, 2020 - 11:22
У Львові представляють прем'єрну постановку за віршами Ліни Костенко й Анастасії Дмитрук

Перший показ мистецького перформансу – сьогодні, 2 лютого, на Камерній сцені Театру імені Марії Заньковецької. 

Режисер-постановник – Богдан Ревкевич, художник – Оксана Радкевич. У ролях Наталя Боймук (Жінка), Мирослава Солук (Марево) та Юліанна Гайворон (Дівчинка).

Дійство відбуватиметься у живому супроводі етно-гурту «ЯгОди» (Зоряна Дибовська, Софія Лешишак, Вероніка Позняк), який не лише виконуватиме маловідомі журливі народні пісні про кохання з Лемківщини, Поділля, Тернопільщини і не тільки, а й доповнюватиме атмосферу дійства особливими звуками, які, за задумом постановника, підсилюватимуть розпачливу гру акторок.

Сюжет постановки – сни молодої жінки, яка втратила на війні чоловіка. «Це страхи, які її переслідують, і спогади про чоловіка. Це ситуація, коли ти – наодинці з бідою, – говорить актриса Наталя Боймук. – Ці спогади з нею, у її серці. Вона його досі любить і не годна скласти відповіді на запитання «За що це мені?». 

«Це атмосфера втрати», – розповідає режисер. І додає, що віртуальна присутність загиблого у сценографії втілена у сорочках: «Бо натільне, що постійно нагадує про втрату». Символом розлуки є й ще одна деталь на сцені – дитяча залізниця, яку режисер називає символом дороги і розставання.  

Богдан Ревкевич працює у Театрі імені Марії Заньковецької актором. Здобув дів освіти: актора (курс народного артиста України заньківчанина Богдана Козака) та режисера (курс народного артиста України заньківчанина Федора Стригуна).

Спромагається вдало поєднувати ці два фахи.

Як режисер дебютував 13 років тому, 2007-го, з виставою «Безіменна зірка» румуна Михаїла Себастіана. Ще у постановочному доробку Ревкевича, зокрема,  – «Два дні… Дві ночі…» за Вільямом Шекспіром, «Поліанна» американки Елеонор Портер, мюзикл «Труффальдіно з Бергамо» за мотивами п’єси Карло Гольдоні «Слуга двох панів». 

Володар премії  за найкращу режисуру фестивалів «Тернопільські театральні вечори. Дебют» 2007 та 2012 років, «Прем'єри сезону-2009» в Івано-Франківську та Фестивалю молодої режисури імені Леся Курбаса 2013 року (вистава «Катерина» за Тарасом Шевченком).

Охочі отримати враження від нового задуму Богдана Ревкевича мають поквапитися і вже йти по квитки – перформанс «До тебе в сни…» на Камерній сцені Театру імені Марії Заньковецької у лютому йтиме тільки-но сьогодні.