Чернівецький Христофор Колумб

Його звуть Микола. Народився він у Чернівцях 27 років тому. Не звернути на нього уваги практично неможливо - надто незвична зовнішність: з під чудернацької форми капелюха звішується на плечі довге руде волосся, зібране в хвіст. А ще велосипед... Демократично спертий господарем на стіну Ковельської мерії, обвішаний здоровенними тлумаками, обклеєний різноманітною символікою з прапорами України та Ватикану, прикріпленими до руля, він став об'єктом цілком виправданої уваги десятків ковельчан.

- Минулого року я вирішив об'їхати весь світ. Задля того, аби нести людям ідеї миру і християнської любові, - розпочинає розмову Микола. - Їздитиму планетою до 2001 року. Опісля маю намір написати книжку про свої мандри.

Аби розпочати подорож, Микола продав автомобіль. Не шкодує, хоча й вислухав безліч дорікань від родини.

- Живу виключно на пожертви - переважно, румунські, чеські. В Україні, на жаль, я майже завжди без коштів. Допомагають хіба-що священики та ченці, котрі дають поїсти та залишають на нічліг.

За його плечима вже майже вся Центральна і Східна Європа. На черзі Азія. З Волині Микола вирушив у Білорусь, далі - в Росію, ще далі - у Казахстан. Наприкінці серпня мандрівник планує потрапити до Китаю, звідти -- у Тайвань. В Індії, куди "пілігрим миру" планує дістатися десь у січні-лютому, йому обіцяли зустріч із Матір'ю Терезою.

Узявши мою візитівку, хлопець одразу ж приклеїв її на велосипед: "Нехай вашу газету знають у світі. Ви мені сподобалися". Ти, Миколо, нам також сподобався. Щасливої дороги!