МЕНЮ

Час споглядання сакури

Вікторія ЖУЙКО, Ужгород. Фото автора
18 квітня, 2018 - 10:07
Як в Ужгороді відбувається «зміна поколінь» японських вишень

Серед охочих сфотографуватися з красунями — як туристи, так і містяни. Ужгородці рожевий символ міста дуже люблять, торік вони навіть запустили інформаційну кампанію #сокоти_сакури. Під цим хештегом у соціальних мережах можна знайти поради, як фотографуватися з деревами, щоб їм не нашкодити, пояснення, чому небезпечно ламати гілки, та навіть сакурову мапу Ужгорода.

Минулого року у соцмережах обурювалися вирубкою старих дерев в історичній частині міста, біля яких любили фотографуватися туристи. У міській раді зазначили, що це вимушений крок, а замість десятка зрубаних сакур упродовж осені-весни в різних частинах міста вже висадили 170 молодих саджанців. На тому, що старі дерева треба вчасно замінювати молодими, наголошують і експерти.

«Час життя сакур у центрі міста вже скінчився, — зазначає «Дню» Олег КОЛЕСНИК, кандидат наук, доцент кафедри ботаніки біологічного факультету Ужгородського національного університету. — Заміна цих дерев вчасно і поетапно зроблено не було. Тому безболісно це не пройде. Якщо їх не замінювати, вони і далі всихатимуть, падатимуть на машини і людей. Тут вже питання безпеки на першому плані. Є варіанти заміни крупномірами, тобто великими молодими деревами, як це зробили біля лялькового театру. Ефект одразу і вражаючий — за кілька років маємо гарні великі дерева. Але замінити всі дерева у центрі не вистачить бюджету».

КИЇВ. БОТАНІЧНИЙ САД. 2018 Р. / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

 

Тим часом роботи з озеленення міста тривають, і не сакурами єдиними. Наприкінці минулого тижня в обласному центрі Закарпаття висадили ще понад 200 молодих дерев. Це липи, акації та клени кулястої форми, катальпи тощо.