Бачити серцем. І співати

У Львові відкрили фотовиставку з інклюзивного проєкту «Казка на білих лапах»

Експозицію урочисто представили у виставковому залі  ТЦ «Форум», що на вул. Під Дубом,7б.

«День» неодноразово розповідав про цей чудовий і зворушливий проєкт, який об’єднав на одній сцені вокальну формацію «Піккардійська Терція» і дванадцятьох незрячих діток віком 4 – 14 років з цілої України – Львова,  Харкова, Дніпра, Миколаєва, Рівного, Івано-Франківська та Тернополя (див., зокрема, публікацію «Іспит на професійність. Вокальний гурт «Піккардійська Терція» вирушив у тур «Казка на білих лапах» за участю незрячих діток» у «Дні» від 15 січня 2020 р.).

Фотовиставка, що її демонструють у «Форумі», – частина проєкту «Казка на білих лапах». Реалізована за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Автор фото – Ярослав Мончак. На світлинах – найяскравіші миті партнерства піккардійців і незрячих дітей, розкішні сценічні костюми маленьких солістів, які виготовила відомий модельєр Івона Лобан.

«Незважаючи на дуже складний рік, мистецька інклюзія у Львові – у фокусі суспільства, бо було презентовано цілу низку таких мистецьких акцій. Серед них – і чудовий музичний проєкт Соломії Чубай «Колискові для Олекси», і бейбі-вистава інклюзивного характеру, прем’єра якої відбулася у Театрі ляльок, і ваша дивовижна «Казка на білих лапах». Дякую за те, що привертаєте увагу до якісної мистецької інклюзії, дякую за працю і небайдужість. Такі ініціативи дуже важливі і цінні», – зазначив, зокрема, на відкритті експозиції заступник голови ОДА Іван Собко.

Варто додати, що цей унікальний Різдвяний і перший в Україні захід презентований у січні 2020-го. Концерти «Казка на білих лапах» відбулися у містах Львів, Рівне, Житомир, Вінниця, Дніпро та Київ – на сценах театрів і Жовтневого палацу. Також – в Патріаршому соборі УГКЦ за присутності Блаженнішого Святослава Шевчука.

Автори та ініціатори «Казки на білих лапах» – артист вокального секстету «Піккардійська Терція», лауреат Національної премії ім. Шевченка Ярослав Нудик (автор усіх Різдвяних пісень концертної програми) і керівник Ресурсного центру освітніх технологій НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко. Принагідно: завдяки цьому проєкту розпочато створення радіовистав за участю артистів вокальної формації і незрячих дітей, аудіювання книжок і не тільки.  

Виставка у ТЦ «Форум» триватиме до кінця року. Вхід на неї – вільний.