МЕНЮ

«Бабусю, спекла б ти колобок!»

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
15 травня, 2020 - 19:05
У Львові відроджують традиції мандрівного театру

Найближчими вихідними Інститут стратегії культури та Львівський театр ляльок представлять виставу просто неба «І знову про Колобка», яку можна буде переглянути, не виходячи з дому та не порушуючи правил хай адаптивного, але карантину, бо мандрівну і пересувну сцену встановлюватимуть у подвір'ї. А отже, за дійством можна буде спостерігати і з балконів, і з вікон.

Спектакль «І знову про Колобка» – перший крок проекту «Театр іде до тебе», що реалізовується в межах міської програми «Фокус на культуру». Як розповіла «Дню» одна з організаторів акції Марта Більська, упродовж неділі, 17 травня, пригоди Колобка покажуть в різних районах Львова, і це подвір'я багатоповерхівок за адресами: вул. Мазепи, 18 (12.00), вул. Суботівська, 9 (14.00), вул. Чукаріна, 24−26 (16.00) та вул. Бойківська, 5В (18.00).

Також Марта Більська зазначила, що в умовах карантину саме вуличні вистави мають бодай трохи компенсувати відсутність можливості відвідати театри. Крім того, споглядання живої гри хай двох чи трьох акторів точно спричинюватиме більше емоцій, ніж перегляд вистави в режимі онлайн, і передусім  це стосується дітей.

Важливо, що втілювачі проекту попередньо об'їхали чи не всі райони Львова у пошуках справді спраглих до театрального дійства подвір'їв, отож вистави відбуватимуться там, де на них чекають.

Покази будуть безкоштовними і для дорослих, і для малих глядачів, відбуватимуться з дотриманням правил адаптивного карантину, і передусім ідеться, звісно ж, про безпечну відстань між глядачами й акторами та кількість людей, що перебувають водночас в одному місці.

Якщо пілотна, з неслухняним Колобком, справа піде добре, а Марта Більська каже, що не має в тому жодних сумнівів, то вистави просто неба у часі карантину (а вихід з нього по мистецьких установах Львова розписаний аж до грудня) стануть звичною справою вікенду, а участь у проекті «Театр іде до тебе» у перспективі братимуть Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», також – народні колективи та приватні балетні студії, а ще – дітки Творчого об’єднання «Левеня», яке складається з двох колективів – Зразкового дитячого театру танцю «Левеня» та театру танцю «Ескада».