750 автентичних пам’яток

У Львові представили новий музей – Історії міста

Щойно відкрита експозиція розташована у Чорній кам’яниці, або кам’яниці Анчевських. Адреса Музею історії Львова – площа Ринок, 4. Це знаменита архітектурна пам’ятка, збудована 1577 року у стилі ренесансу Петром Красовським.  Вже понад 90 років (з 22 вересня 1929 року) Чорна кам’яниця – один із підрозділів Львівського історичного музею.

У показі Музею історії Львова – майже 750 автентичних пам’яток з 30-х фондових збірок Історичного музею, серед яких чимало раритетів. У новоствореній збірці – символічні ключі від міста, печатки магістрату, інавгураційні ланцюги президента та мера, макет ренесансної ратуші, цехові відзнаки, королівські грамоти, стародруки, продукція монетного двору, роботи знаних скульпторів, малярів, ювелірів, меморіальні речі. Всі вони пов’язані з містом та його соціумом. Мотив нової експозиції, зазначають у Львівському історичному музеї, – «Львів як стародавнє місто, політичний та економічний центр на пограниччі релігій та культур, носії яких сформували його неповторний та унікальний образ».

Артефакти представлені в єдиному просторі, умовно розділеному на три рівні (поверхи) та одинадцять тематичних блоків. Візуальний ряд експозиції доповнюють світлини, виконані у більшому форматі з оригіналів, що зберігаються у фондах Історичного музею.  Для кожного тематичного розділу створено мультимедійні кіоски з додатковою інформацією про окремі експонати, їхні деталізовані описи, фотографії, карти.

«Львів завжди був містом мультикультурним та історично багатим, – зазначив під час урочистого відкриття Музею історії Львова голова ЛОДА Максим Козицький. – Вірю, що він таким і залишиться. За цим всім стоять люди. Так само, як за цією титанічною працею. Велика подяка колективу за те, що зробили музейну перлину».

«Сьогодні у нас епохальна подія не лише для Львова чи Львівщини, а й для цілої України, – вважає директор Львівського історичного музею Роман Чмелик. – Адже не щодня відкривається новий музей, не щодня відкривається музей у відреставрованій пам’ятці архітектури кінця XVI століття. Кілька років тому ми отримали грант посольства Сполучених Штатів – 275 тисяч доларів. Стільки ж  доклали власно зароблених коштів. Поставили перед собою амбітне завдання і реалізували його»

Втілювачі ідеї «Музей власної історії» зазначають, що він є платформою для суспільного діалогу: «Не хочемо показувати історію Львова хронологічно та прямолінійно – ставили собі за мету показати мозаїчність, багатокультурність та багаторелігійність міста.