Одного разу за обідом фараон Хеопс заговорив про свої фінансові труднощі. Через нестачу коштів на будівництво, піраміда догори звужується, хоча звужуватися не має.

- А панель біля підніжжя вже поклали? - запитала дочка, про яку відомо лише те, що по-батькові вона була Хеопсівна, що, втім, природно для доньки Хеопса

- Панель - це ще не піраміда, - сумно зітхнув Хеопс.

Але донька вважала, що це більше, аніж піраміда. Тому що на піраміду гроші витрачаються, а на панелі заробляються. І головне - товар залишається при тобі.

- Щось я не розумію, - напружився Хеопс. - Адже тоді виходить, що один і той же товар можна продати двічі?

- Та хоч тисячу разів. Якщо, звісно, товар не втратить свій товарний вигляд.

Хеопс відсунув тарілку.

- В такому разі всі йдемо на панель.

Дуже чесна була людина, морально не зіпсована.

- Тату, не гарячкуй, - зупинила його Хеопсівна. - Я одна піду, а ви з мамою поки що залишайтесь.

Й стала Хеопсівна заробляти батькові на піраміду.

Заробляла, заробляла... Так сильно заробляла, що не тільки товар втратив товарний вигляд, а й панель втратила панельний вигляд, - до того її сходила Хеопсівна, заробляючи на піраміду Хеопса. Історик Геродот стверджує, що третина піраміди збудована саме на ці заробітки. Хеопсівна хотіла заробити ще мамі на піраміду, але мама сказала, що може сама на себе заробити. Однак не заробила. І бабуся намагалася заробити, але не заробила. А Хеопсівна - заробила. Тому що кохання творить дива. Любов до батьків творить дива, хоча не всі батьки це розуміють.

Еволюція на службі в революції

- Професоре Дарвіне, Ви писали, що людина стала людиною в процесі боротьби за існування.

- Абсолютно правильно. На жаль, кращі загинули в боротьбі.

- А як же природний добір? Ви ж більше місця відводили природному доборові?

- На жаль, були відібрані далеко не найкращі.

- Професоре Дарвіне, порадьте, як нам бути в нашій революційній практиці: чи треба починати з боротьби й лише після цього переходити до добору, чи краще спочатку все відібрати, а вже потім хай вони борються за існування?

Дарвін не відповів, тому було використано обидва варіанти. Почали з боротьби, від неї перейшли до відбору, потім відібрали все - і відтоді героїчно боремося за існування.