Short News КОРОТКО / Тайм-аут "Коники" знову стали атрибутом Варшави Перед столичними кінотеатрами Варшави знову з'явилися люди, які спекулюють білетами на найпопулярніші фільми. На місцевому жаргоні представників цієї професії, яка нібито вже канула в небуття, називають "кониками". Для молоді їхня поява - то дивовижа, хоча в часи соціалістичної ПНР без цих "знавців" культури не обходилася польська прем'єра жодного відомого фільму із Заходу.
Не відстають від своїх попередників і сучасні "коники". Сьогодні варшав'яни, як шалені, мчать до кінотеатрів на найновіший фільм "Зоряні війни", що допомогло "коникам" встановити рекорд, який навряд колись буде побитий: у кінотеатрі "Феміна" вони викупили 52 з 56 місць. Віктор АВДЄЄВ, "День" (із Варшави) Без жінок жити неможливо Як відомо, перший підводний човен з'явився у XVII столітті. А от перископ для таких машин запатентовано лише 1845 року Сарою Метер. Машина для чистки вулиць з'явилася понад сто років тому. Першого такого механічного монстра зібрала 1892 року звичайна секретарка Цинтія Веставер.
Якось далекого 1903 року Мері Андерсон їхала в машині. Падав лапатий сніг. І бідоласі водію щоразу доводилося чистити вітрове скло від снігу. Рукою, певна річ, оскільки ніяких "двірників" ще й близько не було. Саме тоді пані Андерсон і подумала про цей потрібний пристрій. Автором іще одного винаходу, пов'язаного з автомобілем, є Ель Дорадо Джонс. Це вона 1917 року винайшла глушник для автомобілів, після чого світ навколо нас став трохи тихішим. Цікава деталь: хоч і вважається, що автомобіль і все з ним пов'язане - суто "чоловічого розуму справа", але через дивний збіг обставин автор цього винаходу недолюблювала чоловіків.
Хоч би як було дивно, але й до створення куленепробивних жилетів жінки мають безпосередній стосунок. 1965 року лікар Стефані Кволек винайшла надміцний матеріал кевлар, що й зробило можливим появу цих жилетів.
Батьківщиною міні-спідниць вважається Англія, хоча вигадала їх американка Мері Куант. 1966 року в Букінгемському палаці їй було вручено орден Британської імперії "За великий внесок у розвиток британського експорту". Неважко здогадатися, в якому вбранні з'явилася на цю церемонію пані Куант...
Спеціальний препарат, який дозволяє продовжити життя людям, які страждають від СНІДу, - АЦТ - з'явився нещодавно. Формула його розроблена фармацевтом Джанет Райдаут.
І, нарешті, повноправним співавтором відкриття Америки є королева Іспанії Ізабелла. Колумб, який мав намір знайти короткий шлях на схід, звертався по допомогу до Генріха VII, Карла VIII, короля Португалії і всюди отримував відмову. Необхідні для підготовки експедиції гроші майбутній першовідкривач зміг одержати тільки в Ізабелли. За легендою, королева Іспанії, щоб набрати необхідну суму, навіть віддала під заставу свої дорогоцінності. Пізніше Колумб здійснив іще три мандрівки в Новий Світ, знову-таки з допомогою Ізабелли. Підготувала Інеса МОТОРНА, "День"