Short News КОРОТКО / Тайм-аут Диявольська "Макарена" Ритмічну "Макарену", котра задає моду в дискотеках багатьох міст світу, віднесено в Єгипті до "диявольських обрядів" Цей ярлик модному нині танцю навісив тутешній письменник Сейїд Махрус, котрий бореться проти сатанізму зброєю публіцистики. Махрус пише книгу про послідовників шайтана в АРЄ й чимало годин провів у каїрських танцклубах. Письменник дійшов висновку, що "сатана там править бал" і його зловісний вплив поширюється на прихильників "Макарени". Саме в ритмах цього іспанського фламенко в поп-обробці дослідник розчув "підступне шепотіння спокусника" й вловив "запах паленого хутра". "Зоряні війни" безсмертні Ті ж самі "Зоряні війни" в новій редакції, котрі відродили варшавських "коників"-квиткових спекулянтів, знову б'ють усі касові рекорди. За декілька днів показу фільм приніс прибуток понад 36 мільйонів доларів. Експерти пояснюють сплеск глядацької цікавості тим, що з часу виходу картини на екрани 1977 року виросло ціле покоління, котрому вдавалося подивитися фантазію Дж. Лукаса лише на відео. До речі, "Зоряні війни" поставили рекорд (323 млн. доларів), котрий дозволяє досі утримувати почесне четверте місце в списку найбільш касових фільмів у історії. Три покинуті дружини Після Лучано Паваротті, який пішов від дружини до 27-річної секретарки, і Хосе Карерраса, який покинув красуню-дружину Мерседес Перес заради 28-річної німецької манекенниці Петри Шлап, настала черга третього великого тенора. На 56-ому році Пласідо Домінго захопився 21-річною румункою Олександрою Коман, сопрано, як і його дружина Марта Орнелас. Домінго одружений уже 35 років, у нього двоє дітей. Марта Орнелас, яка подавала великі надії в 60-х роках, залишила заради сім'ї сцену.
Раніше дружини трьох відомих співаків недолюблювали одна одну. Тепер же "клуб перших дружин" засідає частенько. І навряд чи з добрими намірами... У всьому винен термометр Холодна сніжна зима примусила вчених планети серйозно замислитися: чому метеорологи так часто помиляються? Рішення цієї загадки, схоже, знайдено в Ірландії - тамтешні фахівці пропонують негайно розпочати створення нових термометрів. Виявляється, прилади, що використовуються нині, вимірюють температуру з точністю всього до однієї чотирьохсотої градуса за Цельсієм, а в математичних моделях, за допомогою яких прогнозується зміна погоди, навіть така похибка призводить до неправильних результатів. Азнавур - на висоті! Знаменитого 72-річного Шарля Азнавура супроводжує завидна удача. Він удостоєний відразу двох престижних відзнак: премії "Сезар" та почесного звання Кращого французького виконавця 1996 року (за пісню "Віктуар"). Зірки Голлівуду ще й інтелектуали Американські психологи провели тестування голлівудських зірок для визначення їхнього інтелектуального потенціалу. Основна маса опитуваних показала результати в межах 85-100 IQ. Однак були й видатніші особи, що досягли 150-160 IQ. Наприклад, той факт, що інтелект відомої Джуді Фостер склав 140 IQ, нікого не здивував, оскільки зірка кіно відома ще й як літературознавець, яка цікавиться різноманітними галузями науки. А от те, що секс-символ Голлівуду Шарон Стоун отримала 154 IQ, було великою несподіванкою для багатьох. Ніхто й гадки не мав, що "людина-м'язи" Сильвестр Сталлоне також володіє потужним інтелектом - 141 IQ. Підготувала Інеса МОТОРНА, "День" "Президентська" риболовля В аматорів рибної ловлі з трьох південноафриканських країн зіпсований настрій. Почалося все з того, що щедрий громадянин Зімбабве такий собі Джуліан Мюррей оголосив про проведення великого рибальського турніру з головним призом у мільйон доларів. Змагання мали відбутися на замбійському озері Каріба. Умови лову були більш ніж прості - приз мав отримати той, хто виловив би одну з трьох риб, яких спіймали місцеві рибалки, помітили й випустили назад в озеро. Усе було б нормально, якби не надмірна політизованість головного спонсора змагань, якому заманулося назвати мічених риб іменами президентів ПАР, Замбії та Зімбабве. Хоча нічого поганого в тому, що хтось спіймав би рибку на ім'я Мандела, Чілуба чи Мугабе начебто немає, замбійські чиновники, керуючись класичною формулою "аби чого не сталося", категорично заборонили проведення змагань, не зважаючи на те, що взяти в них участь уже погодилися чотири тисячі чоловік, кожний з яких сплатив вступний внесок 50 доларів.
Як повідомив ІТАР-ТАКС, офіційною причиною для заборони проведення чемпіонату було названо відсутність поблизу озера достатньої кількості готельних місць для учасників.